MHP'li ve HDP'li meclis üyeleri arasında 'Silah nerede' kavgası

Mersin'de Akdeniz Belediye Meclisi'nin dünkü toplantısında HDP ve MHP'li meclis üyeleri arasında tartışma çıktı. Taraflar birbirlerinin üzerine yürürken, devreye zabıta ekipleri girdi.

Politika 09.04.2022, 15:57 09.04.2022, 16:14
Abone ol

Akdeniz Belediye Meclisi'nin dün gerçekleşen toplantısında MHP ve HDP'li meclis üyeleri arasında gerginlik yaşandı. Yaklaşık 700 metrekarelik alanın trafo için elektrik şirketine tahsis edilmesi konusu nedeniyle taraflar arasında kavga çıktı.

"İŞİNİZ GÜCÜNÜZ YALAN DOLAN"

CHP ve HDP'li üyeler alanın şirkete para karşılığı devredilmesine 'evet' oyu verecek olmasına MHP'li Tufan Nenni'nin, "Dün hayır dediğinize bugün evet diyorsunuz. İşiniz gücünüz yalan dolan." sözleri ortalığın karışmasına neden oldu. MHP'li Tufan Nenni'nin HDP'li ve CHP'li üyelerin tiyatro oynadıklarını söylemesi üzerine, "Tiyatroyu siz yapıyorsunuz, tiyatro burada." sesleri yükseldi. Birbirlerinin üzerine yürüyen üyelerin o anları, kameraya da yansıdı.

SANDALYEYE ÇIKTI: BEN SİLAHIM

HDP'li meclis üyeleri, MHP'li Nenni'nin komisyon toplantılarına silahla girdiğini iddia etti. AK Partili Başkan, "Hani silah, hani silah" diye seslendi. MHP'li Nenni ise ceketini çıkarıp sandalyeye çıktı ve "Silaha gerek yok. Ben silahım" diye bağırdı. Yaşanan gerginlik üzerine zabıta ekipleri salona girdi ve toplantıya ara verildi.

''ÜÇ DÖRT MECLİS ÜYESİ SİLAHLI GEZİYOR''

EMEP'li meclis üyesi Halil Kara, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada "Üç dört meclis üyesi silahlı geziyor. Bellerinde kılıf gözüküyordu. Boş olduğunu söylediler" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!