banner2

Meral Akşener Rabbi Yesir'ine kavuşuyor: İmamoğlu ile adaylığı konuşacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'na karşı cumhurbaşkanı adayını belirleme turu kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluşuyor. Temas öncesi İYİ Parti'den kalabalık bir heyet İmamoğlu'na gitti.

Politika 20.11.2022, 20:45
Abone ol

Altılı Masa'da Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasına kesin olarak karşı çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yarın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluşuyor.

Buluşma öncesi İYİ Parti'den bir heyet İmamoğlu'nu İBB binasında ziyaret etti. İYİ Parti'li heyette Akşener'in başdanışmanları Turhan Çömez ile Ahmet Kamil Erozan, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu yer aldı. 

Kılıçdaroğlu'nun kendi destekçileri tarafından bile 'fiyasko' olarak nitelenen ABD ve İngiltere gezileri sonrası cumhurbaşkanı adaylığı için 'topa giren' Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş, Akşener'le temasları sıklaştırmıştı. 

Mansur Yavaş'ın CHP'den istifasını açıklayıp Meral Akşener'in adayı olarak öne çıkacağı konuşulurken Ekrem İmamoğlu ile böyle bir temasın gerçekleşecek olması kulisleri bir kez daha hareketlendirdi. 

Meral Akşener ve Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu'nu geçmişte "İstanbul'un ikinci Fatih'i" yahut "Yüzünde Rabbi Yesir var" sözleriyle öven Akşener, "Kazanacak kişiyi aday göstermeliyiz. Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş adayımız olabilir" diyerek Kılıçdaroğlu'na karşı rengini açıkça belli etmişti. 

Şimdi Akşener'in desteğiyle Kılıçdaroğlu'na karşı açıktan bayrak açan ilk ismin kim olacağı merak ediliyor. Bu nedenle gözler bir kez daha Akşener-İmamoğlu buluşmasına çevrildi. Görüşme İYİ Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşecek. İkili son kez Gümüşhane'deki bir açılışta 20 Ekim'de bir araya gelmişti. 

CHP'Lİ YARKADAŞ 'MANSUR YAVAŞ' DEMİŞTİ

CHP kulislerindeki gelişmeleri kamuoyuna duyuran gazetecilerden Barış Yarkadaş, geçtiğimiz günlerde Meral Akşener ile Mansur Yavaş arasındaki trafiğe dikkat çekmiş ve İYİ Parti Lideri'nin Kılıçdaroğlu'na karşı Yavaş'ta karar kıldığını anlatmıştı. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!