banner2

Meral Akşener'in cumhurbaşkanı adayı belli oldu! Erol Mütercimler açıkladı

İYİ Parti kaynaklarından bilgi aldığını söyleyen yazar Erol Mütercimler, Meral Akşener'in cumhurbaşkanı adayını parti MYK'sında açıkladığını ileri sürdü.

Politika 07.04.2022, 18:43
Abone ol
Meral Akşener'in cumhurbaşkanı adayı belli oldu! Erol Mütercimler açıkladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın "Cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş" çıkışı muhalefet kulislerini hareketlendirdi. Millet İttifakı bileşeni partilerin genel başkanları, şimdiye dek ele almaktan kaçındıkları cumhurbaşkanı adayı konusunu artık gündemlerine almak zorunda kaldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 'İstanbul Fatihi' diye hitap ederek bir dönem gönlünde yatan aslanın İmamoğlu olduğunu açığa vuran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mansur Yavaş adının öne çıkmasıyla birlikte rotayı Kılıçdaroğlu'na kırdı. 

AKŞENER'İN ADAYI KILIÇDAROĞLU

CHP'li yazar Erol Mütercimler, İYİ Parti kaynaklarından elde ettiğini söylediği kulis bilgisini Youtube kanalındaki yayınında açıkladı. Hem İYİ Parti'den hem de CHP'den kaynaklarla konuşarak çok önemli bilgiler aldığını dile getiren Mütercimler, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nda karar kıldığını iddia etti. Mütercimler şunları söyledi:

HEM İYİ PARTİ HEM CHP'LİLERLE KONUŞTUM

Yazar Erol Mütercimler

"Dün sabah İYİ Parti'den çok önemli bir isimle konuştum, bu sabah da CHP'den Kemal Bey'e (Kılıçdaroğlu) çok yakın bir isimle konuştum. Dün de yine Kılıçdaroğlu'na çok yakın başka bir isimle konuşmuştum. Bu üç kişinin söyledikleri bana şunu anlattı: Meral Akşener açısından cumhurreisi adayı netleşmiştir.

Meral Hanım, MYK'da demiş ki, 'Hiç nankörlük etmeyelim, şu anda karşımda İYİ Parti milletvekilleri olarak sizler parlamentoda iseniz bu, sadece Kemal Kılıçdaroğlu sayesindedir. Kemal Kılıçdaroğlu İYİ Parti adına benim cumhurbaşkanı adayımdır. Eğer bunu onaylamıyorsanız o zaman beni partinin dışına koymalısınız.' Cümleler tam olarak böyle olmayabilir ama konuşmanın özeti bu."

AĞIRALİOĞLU'NUN TASFİYE NEDENİ...

İYİ Parti'de Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu'nun "Türkiye'de demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer" diyen Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdikleri için pasifize edildiklerini söyleyen Mütercimler, Ağıralioğlu'nun "Biz olmasak CHP'nin oyu kaç ki?" dediğini hatırlattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!