Meral Akşener'den çizik yiyen Yavuz Ağıralioğlu ateş püskürdü: FETÖ, PKK zil takıp oynuyor

HDP'nin isteğiyle Meral Akşener'in görevden aldığı Yavuz Ağıralioğlu, "Sevinenlere ve üzülenlere 3-4 gündür bakıyorum. FETÖ'cüler zil takıp oynuyor. PKK'lılar ve HDP'liler sevinmiş. 'Mühim olan Erdoğan'ın gitmesi' diyen herkes davul zurna çalıyor" ifadesini kullandı.

Politika 06.04.2022, 18:05 06.04.2022, 18:25
Abone ol
Meral Akşener'den çizik yiyen Yavuz Ağıralioğlu ateş püskürdü: FETÖ, PKK zil takıp oynuyor

İYİ Parti'deki A Takımı değişikliğinin yankıları devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ve HDP ile ters düşen açıklamalarda bulunan Yavuz Ağıralioglu'nu, hem Genel Başkan Yardımcılığı görevinden almış hem de Başkanlık Divanı'ndan atmıştı. Başkanlık Divanı'ndan çıkarılmasını ve çıkarılma biçimini rencide edici bulan Yavuz Ağıralioğlu, bu hafta içerisinde Meral Akşener ile görüşmeyi planlıyor.

''FETÖCÜLER, PKK'LILAR, HDP'LİLER ZİL TAKIP OYNUYOR''

Kılıçdaroğlu'nun "Demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer" çıkışına "Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara'dır"  sözleriyle yanıt veren Yavuz Ağıralioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Sevinenlere ve üzülenlere 3-4 gündür bakıyorum. FETÖ'cüler zil takıp oynuyor. PKK'lılar ve HDP'liler sevinmiş. İYİ Parti'yi "HDP'yi dert etmeyin, mühim olan Erdoğan'ın gitmesi" zeminine çekmek isteyen herkes davul zurna çalıyor. Benim gibi birine bu şekilde görev değişikliği yaptırılmaz. En rencide edici olan kısmı, benim ve sizin aynı anda öğrenmemizdi. Ben dört senedir Akşener'in yol arkadaşı ve kurmayıyım.

''KİMİN SEVİNDİĞİNE BAKILMASI LAZIM''

Partinin siyasi koordinatlarında yapılması gerekenleri diskura çevirebilecek bir yol arkadaşıyım. Geçimsiz değilim. Benim gibi birine bu şekilde görev değişikliği yaptırılmaz. Hiçbir gerekçe yok. Bu sadece şimdi olmuyor. Grup başkanvekilliğimden alındığımı da, açıklandığı zaman öğrendim. Parti sözcülüğünden alındığımı televizyondan öğrendim. Bu hep böyle. "Siyasi bir karardır' ifadesini kullandıktan sonra, karara kimin sevindiğine bakılması lazım.''

Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu görevden alındı ve Başkanlık Divanı'nda kendisine koltuk verilmedi. Ağıralioğlu'nun yerine Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı olarak Rıdvan Uz getirildi. Ağıralioğlu'nun "Biz olmasak mesela CHP ne kadar oy alabiliyor Cumhur İttifakı'ndan" çıkışı CHP'yi rahatsız etmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!