banner2

Mehmet Nuri Ersoy kimdir? Mehmet Nuri Ersoy kaç yaşında, nereli ve ne iş yapıyor?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy kimdir? Mehmet Nuri Ersoy hangi görevlerde bulunmuştur? Ersoy’un hayatını ve biyografisini sizler için derledik.

Politika 11.08.2021, 13:19 11.08.2021, 14:52
Abone ol
Mehmet Nuri Ersoy kimdir? Mehmet Nuri Ersoy kaç yaşında, nereli ve ne iş yapıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine atanan ve açılan yaz sezonuyla canlanan turizm sektörünün etkisiyle gözlerin çevrildiği Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un hayatı merak konusu olmaktadır. 

İşte Mehmet Nuri Ersoy hakkında merak edilenler... 

MEHMET NURİ ERSOY KİMDİR? MESLEĞİ NEDİR? 

1968 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Mehmet Nuri Ersoy, lise eğitimini İstanbul’da Özel Alman Lisesi’nde tamamlamıştır. Ersoy, daha sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayarak mezun olmuştur. Yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra turizmciliğe gönül vermiş ve meslek olarak tercih etmiştir. 

Turizm sektörü içerisinde 33 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Mehmet Nuri Ersoy, henüz lise yıllarında iken 1985 yılında turizm sektöründe küçük projelerle ve rehberlik yaparak çalışma dünyasına atılmıştır. 

1991 yılında kardeşi ile birlikte şuan paket tur ve otel konaklama hizmetleri veren “Ersoy Turistik Servisleri” (EtsTur) adlı acente şirketini kurmuştur. 

Ersoy, ayrıca 2000 yılında otelcilik sektörüne atılarak “Voyage Hotels Group"u şirket gruplarının bünyesine katmıştır. Daha sonra "Didim Tur" ve 2004 yılında ise AtlasJet olarak bilinen havayolu şirketi “AtlasGlobal”ı şirket bünyesine katmıştır. 

Mehmet_Nuri_Ersoy_kimdir

Mehmet Nuri Ersoy, seyahat ve tur acentesi olan EtsTur’un ve Maxx Royal otellerinin sahibidir. 

MEHMET NURİ ERSOY NE ZAMAN BAKAN OLDU?

Almanca ve İngilizce bilen Ersoy, 10 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karıyla Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmıştır. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine halen devam etmekte olan Mehmet Nuri Ersoy, evli ve iki çocuk babasıdır.

MEHMET NURİ ERSOY'UN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Mehmet Nuri Ersoy Instagram hesabı: https://www.instagram.com/mehmetersoytr

Mehmet Nuri Ersoy Twitter hesabı: https://twitter.com/MehmetNuriErsoy

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!