banner2

LGBT destekçisi İYİ Parti kurmayı: HDP kararına çok sevindim!

CHP ile pazarlığa hazırlanan HDP'ye İYİ Parti'den sıcak mesajlar gidiyor. Meral Akşener'in en yakın kurmaylarından Bahadır Erdem, HDP hakkındaki Anayasa Mahkemesi kararına sevindiğini söyledi. Oylar arasında ayrım yapmanın doğru olmadığını belirten Erdem, "HDP'nin dediğimiz oylar da bu milletin oyları" dedi. Erdem, PKK destekçileriyle yapılacak pazarlıkların Altılı Masa'da bir krize yol açmayacağını vurguladı.

Politika 10.03.2023, 11:52
Abone ol

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Anayasa Mahkemesi'nin HDP lehine verdiği karara sevindi. HDP hakkındaki seçim yardımı blokesinin kaldırılmasına yönelik Yüksek Mahkeme kararını desteklediğini belirten Erdem, "AYM’nin HDP seçim yardımı blokesini kaldırmasını olumlu buluyorum" dedi. 

HaberTürk televizyonunda Mehmet Akif Ersoy'un sorularını cevaplayan Erdem, AYM kararında AK Parti'nin sorumlu olduğunu ileri sürdü. 

"AYM, HDP Üzerindeki blokeyi kaldırmış. Seçimden önce belli ki Anayasa Mahkemesi HDP hakkında hiçbir karar vermeyecek. Çünkü AK Parti şu anda HDP'yi kapatma kararı veremez" diyen Erdem, sunucu Ersoy'un "AK Parti mi veriyor bu kararı?" sorusunun ardından şu ifadeleri kullandı:

"Tabii ki kararı Anayasa Mahkemesi veriyor ama bizim değiştirmek istediğimiz nedir? AYM üyelerinin kendilerini tam bağımsız, üzerlerinde hiçbir baskı olmadan karar verecek hale getirmektir. Bunları çok konuştuk. Şu anda ben, alınan bu kararı olumlu buluyorum. Olayı HDP veya İYİ Parti oylarıyla seçileceksiniz diye ayırmanın doğru olmadığını düşünüyorum. HDP'nin dediğimiz oylar da bu milletin oyları, millet karar verecek. HDP, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak Sayın Kılıçdaroğlu ile yahut diğer partiler ile görüşebilir."

Altılı Masa'da bundan böyle özellikle HDP konusunda bir çatlak görülmeyeceğini vurgulayan Bahadır Erdem, CHP'nin bu partiyle yürüteceği pazarlıklar konusunda şimdiden destek açıklaması yaptı. 

Erdem, muhalefetin tek blok olarak hareket ettiğini, bunun çok önemli olduğunu kaydederek, "Sayın Meral Akşener, Altılı Masa'nın seçimi kazanması için elinden geleni yapacağını söyledi. Ben bunu Sayın Genel Başkanımın Türkiye'ye teminatı olarak görüyorum" diye konuştu. 

HDP'li Selahattin Demirtaş'ın Meral Akşener'e gönderdiği mektupta "Bizim oylarımızla hükümette bakan olacaksınız" şeklindeki ifadeleri hatırlatılan Erdem, bu beyana bir cevap vermeyeceğini söyledi. Canlı yayında zor anlar yaşayan Erdem'in bir ara dili sürçtü. 

İYİ Parti'li Bahadır Erdem eşcinsellere desteğiyle biliniyor. LGBT'nin New York'taki sözde 'onur yürüyüşü'nü yayınlayan Erdem, cadde ortasındaki sapkınlığı 'büyük bir insanlık gösterisi' diye yorumlamıştı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!