banner2

''KİMSE TÜRKİYE'NİN İÇİŞLERİ BAKANI'NA TASMA GEÇİREMEZ''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Soylu'ya destek: ''Türkiye'nin itibarının lekelenmesi için bir operasyon yürütülüyor. Kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremeyecek. Konu devletimizin bekasıdır."

Politika 25.05.2021, 14:26 25.05.2021, 17:56
Abone ol
''KİMSE TÜRKİYE'NİN İÇİŞLERİ BAKANI'NA TASMA GEÇİREMEZ''

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

"HERKESİ UYARIYORUM HEDEF TÜRKİYE'DİR"

Konuşmasının büyük bölümünü organize suç örgütü tartışmalarına ayıran Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek verdi, hedefin Türkiye olduğunu söyledi: 

''Türk milletinden öç almak için kuyruğa giren yerli ve yabancı mihraklar tacizlerine hız vermiştir. Herkesi uyarıyorum hedef Türkiye'dir. Amaç Türkiye'nin itibarını lekelemektir. Boyun eğmediğimiz için sürekli açığımızı kolluyorlar.

Türkiye'yi yakın markaja alarak karanlık operasyonların hedef ülkesi haline getirmek için ellerini ovuşturanlara, fırsat kollayanlara, zemin yoklayanlara taviz veremeyiz, buyur edemeyiz, göz yumamayız.''

"İÇİŞLERİ BAKANI YALNIZ DEĞİLDİR"

MHP Lideri Bahçeli Türkiye'nin son dönemde terörle mücadeledeki başarılarını hatırlattı, ''Soylu yalnız değildir'' dedi.

''Kandil'e Türk bayrağı dikeceğimiz için çıldırıyorlar. Hiç kimse İçişleri Bakanının yalnız olmadığını bilsin. Konu devletimizin bekasıdır. Türkiye'nin gündemi video kayıtlarıyla hedef alınamaz. Sosyal medya iddialarıyla ele geçirilemez. Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremeyecek. Buna da hiçbir alçağın gücü ve nefesi yetmeyecek.''

"TEK KELİMEYLE MÜFTERİLİK''

Binali Yıldırım'ın oğluyla ilgili suçlamaya değinen Bahçeli, ''Son zamanlarda ortaya çıkan mesnetsiz iddiaların, gündeme taşınan melun iftiraların Türkiye aleyhine icra edilen bölgesel ve küresel operasyonlardan bağımsız ele alınması bize göre mümkün değildir. Sayın Binali Yıldırım'ı evladıyla birlikte töhmet altında bırakmak. Uyuşturucu ticaretiyle ilişkilendirmek tek kelimeyle müfterliktir. Devletimizin, hükümetimizin yanındayız, Cumhur İttifakıyız. Söz konusu olan Türkiye’dir devletimizin bekasıdır.'' ifadelerini kullandı. 

"CHP PİS SENARYONUN YÜKLENİCİSİDİR"

MHP Lideri, CHP'nin bu senaryonun parçası olduğunu ifade etti: ''CHP bu pis senaryonun alt yüklenicisidir. HDP ise Türkiye'nin kalbine hançer sokmak için tetikte bekleyen fitnedir. 6 ay içinde başka bir Türkiye'nin oluşacağını söyleyen Kılıçdaroğlu kaosun bekçisidir.

Her nifak ve dedikoduya can havliyle saldıran CHP yönetiminin siyaseti arazdır, marazdır, ayıplıdır, ahlaksızdır. Tamı tamamına çukur siyasetidir. İktidar ruhsatına ABD değil kovboylar değil büyük Türk Milleti karar vermektedir.''

"RİZE ZİYARETİ ŞİDDET OLAYLARININ İLK HALKASI"

Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in olaylı Rize ziyaretine de değindi; Akşener'i provokasyon yapmakla suçladı:''Bizi düşündüren İP'in Başkanı tarafından üstlenilen provokatörlük rolüdür. Geçen haftaki grup konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanı'nı katil Netanyahu'ya benzeten ve siyonizme gülücükler saçan bu şahıs, birkaç gün sonra Rize'yi ziyaret etti.

Müessif olaylara sebebiyet vermesi çok yönlü incelenmeli ve mercek altına yatırılmalıdır. Toplumsal huzursuzluğun fitilini tutuşturmak için Rize’ye gitmesi öngörüsüzlükle izah edilemez. Şiddet olaylarının ilk halkası olması için ortaya çıkarılmıştır.''

SOYLU'DAN BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR

Bahçeli'nin açıklamalarından sonra Soylu sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı: "Devlet-i Ebed Müddet" anlayışının Cumhur İttifakı'nda vücut bulan ruhunu, güçlü iradesiyle bir kez daha ortaya koyan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr.Devlet Bahçeli'ye, Türkiye’ye operasyon çekmek isteyenlere karşı bugünkü tarihi hatırlatması için müteşekkiriz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!