banner2

Kılıçdaroğlu Türklerin zaferine üzüldü mü? CHP Lideri'nin Karabağ sessizliği...

Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye maalesef Azerbaycan'a yardım ediyor" diyerek hayıflanan Ünal Çeviköz'ün misyonunu devam ettiriyor. Kardeş Azerbaycan'ın silahlı Ermeni teröristlere karşı kendi topraklarında elde ettiği zafer tüm dünyada yankılandı ama CHP Lideri oralı bile olmadı.

Politika 20.09.2023, 15:05
Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye maalesef Azerbaycan'a yardım ediyor" diyen eski danışmanı Ünal Çeviköz'ün misyonunu sahiplenmiş görünüyor. Azerbaycan topraklarında özerk yönetim oluşturmaya çalışan silahlı Ermeni teröristlere yönelik başlatılan 19 Eylül 2023 harekâtı dünyada yankı uyandırdı ama Kılıçdaroğlu oralı bile olmadı. 

Kılıçdaroğlu operasyonun başlamasının üzerinden yaklaşık 48 saat geçmesine rağmen, ana muhalefet lideri olarak ne Azerbaycan ordusunun zaferini tebrik etti ne de bu yönde bir işaret verdi. CHP Lideri sosyal medya hesabında buna ilişkin tek satır mesaj yazmadı. 

Kılıçdaroğlu'nun bu tavrı, 'Ermeni ayrılıkçıların Türkler karşısında yenilgiye uğramasından büyük üzüntü duyduğu' şeklinde yorumlanıyor. Dersimli Kılıçdaroğlu'nun Karabağ meselesine etnik bir motivasyonla yaklaşıp yaklaşmadığı bilinmiyor. Zira Kılıçdaroğlu şimdiye dek Azerbaycan Türkleri ile Ermeniler arasında hangi tarafı desteklediğini belli etmiş değil.

BİR DEĞİL, İKİ DEĞİL BU KAÇINCI...

Ermenistan'ın Karabağ'da Azerbaycan'a ait topraklarda sergilediği işgallere karşı da bir tepkisi hatırlanmayan Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimleri öncesi "Türk'ün Yolu" diyerek bir proje açıklamış ve Türkiye'yi Orta Asya ile buluşturacak Zengezur Projesi'ni rafa kaldırdığını ilan etmişti. Zira Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı 'ticaret' yolu kardeş Azerbaycan topraklarından değil İran'ın başkenti Tahran'dan geçiyordu. 

Ekim-Kasım 2020 döneminde Azerbaycan ordusunun Ermeni işgali altındaki topraklarının bir kısmını kurtardığı 2. Karabağ Savaşı sırasında Kılıçdaroğlu'nun dış politika başdanışmanı Ünal Çeviköz, "Türkiye maalesef Azerbaycan'a yardım ediyor" demiş ve bir anda ülke gündemine oturmuştu.

Sonraki süreçte Çeviköz'ün yanında duran Kılıçdaroğlu, "Türkiye 20-25 eyalete bölünmeli" sözleriyle hatırlanan HDP'li Selahattin Demirtaş'a da 'özgürlük' vaat etmişti.

PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a canlı yayında övgüler dizdiği için kendini bir anda hapishanede bulan televizyoncu Merdan Yanardağ'a 'aydın' diyen CHP Lideri, Türk ordusuna kimyasal silah iftirası atmış TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'ya da sahip çıkmıştı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!