banner2

Kılıçdaroğlu'ndan U dönüşü! Suriyelilere vicdan şovu

Başta Suriyeliler olmak üzere Türkiye'nin göçmen politikasını sıkça yerden yere vuran Kılıçdaroğlu'ndan beklenmedik bir çıkış geldi. CHP lideri, Türkiye'de 700 bin Suriyeli bebeğin doğduğunu hatırlatarak "Bu bebekler de yıkık dökük Suriye'nin zenginliğidir" dedi. 

Politika 10.07.2022, 23:19
Abone ol
Kılıçdaroğlu'ndan U dönüşü! Suriyelilere vicdan şovu

Son dönemde muhalefet cephesinden Türkiye'de yaşayan göçmenlere yönelik söylemler ırkçılık boyutuna erişmişti. Her fırsatta başta Suriyeliler olmak üzere Türkiye'de yaşayan göçmenleri hedef tahtasına koyan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bu kez başbaşka bir açtıklama geldi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türkiye'de 700 bin Suriyeli bebeğıin doğduğuna yönelik istatistiki bilgiyi paylaşarak "Allah uzun ömürler versin hepsine. Her milletin en büyük zenginliği bebekleridir. Bu bebekler de yıkık dökük Suriye'nin zenginliğidir” açıklamasını yaptı. 

IRKÇILIK UYARISI YAPTI

Suriyeli sığınmacılar meselesine ülkenin geleceği gözüyle baktıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, Suriye'nin yeniden ayağa kalkması için ‘evlatlarının vatanına dönmesi gerektiğinin’ altını çizerek şunları kaydetti:“Ancak hep söyledim yine söyleyeceğim, ucuz bir ırkçı tavırla değil, düzgün, devlet aklıyla yapılacak iştir bu. Sağlıklı şartlarda gidecekler, tüm adımlar hazır. İktidarımızda bu sürecimiz 2 senede tamamlanacak. Bu şartlar da AB fonlaması ile bizim garantörlüğümüzde oluşturulacak. Davul zurna ile gidecekler.”

"BAŞIMIZA BELA OLACAKLAR" DEMİŞTİ

Suriye'de halkına baskı uygulayan Esed rejiminden kaçarak Türkiye'ye sığınan mültecileri birçok kez hedef alan Kılıçdaroğlu, daha önce yaptığı açıklamalardan birinde "Suriyeliler başımıza bela olacak" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!