Kılıçdaroğlu'na tazminat şoku! İftiraların bedeli ağır oldu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun iftiraları cezasız kalmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 30 bin lira manevi tazminat kazandı.

Politika 11.05.2022, 15:27 11.05.2022, 15:52
Abone ol
Kılıçdaroğlu'na tazminat şoku! İftiraların bedeli ağır oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 23 Mart ve 30 Mart 2021 tarihlerinde grup toplantısında yaptığı konuşmalardan dolayı tazminat davası açtı.

Davalının 23 ve 30 Mart 2021 tarihlerinde TBMM CHP grup toplantısında yaptığı konuşmalarının ifade özgürlüğü sınırlarını aştığını öne süren Aydın, şunları kaydetti: "Hem Anayasa Mahkemesi hem de İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi'nin birçok kararında ifade edildiği gibi kamuoyunun ilgisini çekmeyen konularda çeşitli sıfat ve yakıştırmalar ile siyasetçilerin ağır eleştirilere katlanma yükümlülüğü bulunmadığı da ifade edilmiştir. Davalı, gerçekle bağdaşmayan ve müvekkil tarafından yapılmayan şeyleri müvekkile yakıştırarak saygınlığını zedelemiştir. Açıkladığımız gerekçelerle koşulları oluştuğundan manevi tazminat isteğimizin kabulünü talep ederiz."

30 BİN LİRA MANEVİ TAZMİNAT 

Beyanların ardından hükmü açıklayan mahkeme, davayı kısmen kabul edip Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a 30 bin lira manevi tazminat vermesine hükmetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!