banner2

Kılıçdaroğlu'na pankart şoku! Hırsızlığın hesabını sordular

17 Ağustos Depremi'nin yıl döneminde Yalova'ya giden CHP lideri, şok bir protesto ile karşılaştı. Kılıçdaroğlu'nun konuşma yaptığı binanın pencerelerinden Yalova'daki yolsuzluklar hatırlatılarak, "Bay Kemal Yalova Belediyesi'nden çalınan 23 milyon lira nerede?" ifadeleri yer aldı.

Politika 17.08.2022, 20:52 17.08.2022, 23:56
Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün 17 Ağustos depreminin yıl dönümü nedeniyle depremin merkez üssü Yalova'yı ziyaret etti. CHP lideri, bir meydanda konuşma yaptığı sırada şok bir protesto ile karşılaştı.

PANKARTI GÖRÜNCE BOZULDU

Kılıçdaroğlu'nun konuşma yaptığı sırada, tam karşısındaki binanın pencerelerinden sarkıtılan pankartta, Yalova'daki yolsuzluklar hatırlatılarak, "Bay Kemal Yalova Belediyesi'nden çalınan 23 milyon lira nerede?" ifadeleri yer aldı. Çevredekiler tarafından indirilmeye çalışılan pankarta ilişkin birkaç kez, "Arkadaşlar bir dakika" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, her kuruşun hesabını vereceğini ifade etti.

"BU KORKUNUN ESERİDİR" 

Pankartı görünce yüzü düşen Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Bay Kemal, her kuruşun hesabını verir, her kuruşun hesabını vermek isteyen kişi televizyonda karşıma çıkar ve hesabını sorar. Hiç meraklanmayın. Bu korkunun eseridir. Hiç kimse unutmasın, geliyor gelmekte olan. Bu ülkede adalet istiyor musunuz, bize katılacaksınız. Demokrasi istiyor musunuz, bize katılacaksınız."

30 MİLYON LİRAYI AŞAN VURGUN

Yalove Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman, göreve gelmesinin daha birinci yılını doldurmadan, belediye rüşvet, zimmet ve usulsüzlük skandallarıyla çalkalanmıştı. Yandaş müteahhitler üzerinden ödenen paraların, yine belediye yönetimi arasında bölüşüldüğü ortaya çıkmış, bu yolla belediyenin 30 milyon liradan fazla zarara uğratıldığı tespit edilmitşi. Salman görevden alınırken, 17 kişi tutuklanmıştı.

ESNAF ZİYARETİNE İPTAL

Olayın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu planlanan esnaf ziyaretini de iptal etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!