Kılıçdaroğlu, iktidar olmak için partisinin değerlerini çiğniyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisine taban tabana zıt görüşte olan DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'nin 2023 seçimlerinde Millet İttifakı'na katılabileceğini doğruladı.

Politika 26.09.2021, 11:12 26.09.2021, 11:56
Abone ol
Kılıçdaroğlu, iktidar olmak için partisinin değerlerini çiğniyor

AK Parti'den ayrıldıktan sonra parti kuran Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener ile yaptıkları görüşmelerin ardından Millet İttifakı'na katılım hazırlıkları yapıyordu. DEVA Partisi ve Gelecek Partisi, Millet İttifakı ile geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda ilk kez resmi olarak masaya oturdu. Partilerin 2023 yılında yapılması planlanan seçimlere Millet İttifakı çatısı altında girmesi bekleniyor.

KILIÇDAROĞLU: SAYI ARTABİLİR

Konuyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da açıklama geldi. Cumhuriyet Gazetesi'nden Mustafa Balbay'a konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Millet İttifakı’na katılanların sayısı artabilir. Ama mesele sayı değil. Elbette her partinin genel başkanının farklı değerlendirmeleri olacaktır. Ama hedef odaklı beraberlik sonuç alacak. Bundan en ufak bir şüphem yok. Bunu söyleme şekli değişik olabilir. Ben, “Dostlarımızla geleceğiz” diyorum; Meral Hanım, “13. cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak” diyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!