banner2

Kılıçdaroğlu için 'keşke aday olsa' diyen Tunç Soyer'in dostları HDP mi?

CHP'li İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, Genel Başkanları Kılıçdaroğlu için 'keşke aday olsa' derken, 'dostlarımızla beraber iktidara geleceğimizi düşünüyorum' ifadesi 'bu dost kim HDP mi?' sorusunu akıllara getirdi.

Politika 01.09.2021, 10:49 01.09.2021, 11:06
Abone ol
Kılıçdaroğlu için 'keşke aday olsa' diyen Tunç Soyer'in dostları HDP mi?

Millet İttifakı arasındaki aday krizi devam ederken, CHP'nin kendi içinde öne çıkan isimler arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, katıldığı televizyon programında bu konuda yorum yaptı.

"KEŞKE ADAY OLSA" DEDİ

2023'te gerçekleşecek olan seçimler için aylar öncesinden 'Cumhurbaşkanı adayı' krizine giren muhalefet, bu konuda uzlaşma sağlayamazken, CHP'nin kendi içinde de bir aday çıkmazı yaşanıyor. Dİğer taraftan CHP'li isimler tarafından parti içinde ismi adaylık için öne çıkarılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, katıldığı bir televiyon programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, "Keşke aday olsa" dedi. 

O DOSTLAR HDP'Lİ İSİMLER Mİ?

Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmak için can atan fakat bunu direkt olarak dile getiremeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için "Keşke aday olsa" diyen Soyer'in kullandığı ifadedeki detay dikkatlerden kaçmadı. Soyer, "Ben dostlarımızla beraber iktidara geleceğimizi düşünüyorum. Benim partimin genel başkanı adaylık düşünürse keşke olsa derim. Genel başkanımızın kendi takdiridir. Keşke aday olsa" sözleriyle akıllara "kim bu dosrlar? HDP mi?" sorularını düşürdü.

HDP ile bağları son derece aşikar olan CHP'li Belediye Başkanı Soyer'in ve partisinin HDP ile ne tür bir dostluk ilişkisi içerisinde oldukları bir tarafa, ne tür pazarlıklar yaptıkları da zaman zaman basına sızsa da merak konusu. Soyer'in İzmir'de HDP ile düzenlediği ortak mitingin üzerinden yalnızca iki aya yakın bir süre geçti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!