banner2

Kılıçdaroğlu, Başbağlar'ı andı ama katliamın faili terör örgütü PKK'nın ismini kullanmadı

HDP ile yakın ilişkiler içinde olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 28 yıl önce eli kanlı terör örgütü PKK tarafından katledilen 33 vatandaşımızı andığı mesajında PKK diyemedi.

Politika 05.07.2021, 14:36 05.07.2021, 14:52
Abone ol
Kılıçdaroğlu, Başbağlar'ı andı ama katliamın faili terör örgütü PKK'nın ismini kullanmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eli kanlı terör örgütü PKK'nın katlettiği masum insanları andığı mesajlarda bir türlü PKK ismini kullanmıyor. 

HDP İLE İLİŞKİLERİN BOZULMASINDAN KORKUYOR

Kılıçdaroğlu 5 Temmuz 1993'te terör örgütü PKK'nın Erzincan'da 33 vatandaşımızı şehit ettiği Başbağlar katliamının 28. yıldönümü sebebiyle sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında yine terör örgütü PKK'nın ismini kullanmadı. Oysa terör örgütü PKK'nın 28 yıl önce BAşbağlar'da açtığı yaranın acısı bugün de tazeliğini koruyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu yaklaşımıyla HDP ile aralarındaki bağları sağlam tutmaya çalışıyor.

Kılıçdaroğlu, Başbağlar katliamında katledilen 33 vatandaşımızı şu ifadelerle andı: "28 yıl önce bugün Başbağlar'da terör örgütü mensupları tarafından alçakça katledilen 33 masum vatandaşımızı rahmetle anıyorum. Aynı acıların bu topraklarda bir daha yaşanmamasını diliyor ve terörü lanetliyorum!"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!