banner2

Kemal Kılıçdaroğlu kimlerle helalleşeceksin

Şimdiye kadar memurlara yönelik sözleriyle tepki çeken ve tehdit dili kullanan CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez taktik değiştirdi. Kılıçdaroğlu 'Helalleşmek geçmişi değiştirmez ama geleceğimizi kurtarır. Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım' dedi.

Politika 13.11.2021, 16:55 13.11.2021, 17:24
Abone ol
Kemal Kılıçdaroğlu kimlerle helalleşeceksin

Bügüne kadar tehdit dili kullanan, memurlara yönelik sözleriyle tepki çeken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu taktik değilştirdi. Kılıçdaroğlu, bu kez hellalleşme çağrısı yaptı.

HDP ile birlikte tezkereye 'hayır' diyen CHP, siyasette birçok kesimin tepkisini çekmişti. Her platformda iktidar olmak istediğini dile getiren ancak şimdiye kadar birçok seçimden yenik ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

'HELLALEŞME ZAMANI'

Kemal Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı; "Ben ömrümde, ülkemizde nefreti ve sevgiyi gördüm. Artık sevgi kazansın istiyorum. Ülkemizin iyileşmeye, helalleşmeye ihtiyacı var. Helalleşmek geçmişi değiştirmez ama geleceğimizi kurtarır. Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım. Düşündüğümüzden daha güçlüyüz biz. Düşündüğümüzden çok daha cesuruz biz. Geçmişin arabalarıyla hiçbir yere gidemeyeceğimizi artık biliyoruz. Onun için artık helalleşme zamanıdır.

'HELLALEŞME YOLCULUĞUNA ÇIKIYORUM'

Ne pahasına olursa olsun toplumsal ilişkilerimizi güçlendirmek ve yaralarımızı iyileştirmek için geçmişte yapılan hataların sorumluluğunu almayı ve bunlar için birbirimizden helallik istemeyi bilmeliyiz. Benim liderliğini yaptığım partinin de geçmişte yarattığı derin yaralar vardır. Uzun süredir de önce bu yaraları yaratan o sistemi değiştirmekle uğraştım, şimdi ise dışarıya dönme zamanı. Ben bu yaraların kapanması için helallik isteme, helalleşme yolculuğuna çıkıyorum. Geçmişte kırdığımız, korkuttuğumuz topluluklarla, bireylerle, farklı hayat tarzlarının temsilcileriyle buluşmalarıma başlayacağım."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!