banner2

Karamolla saç baş yoldurdu: Çok uzatmayız ama yıl sonundan önce olmaz

"Cumhurbaşkanı adayını seçimlerden sonra açıklayın" ifadeleriyle kendi tabanının bile alay konusu haline gelen Altılı Masa, daha uzun bir süre isim belirleyemeyecek. Bunun işaretini SP Genel Başkanı Karamollaoğlu Almanya'da verdi.

Politika 20.11.2022, 20:23
Abone ol

Altılı Masa cumhurbaşkanı adayını hâlâ belirleyemediği için kendi tabanında bile alay konusu olmuşken, ittifakın ortaklarından Saadet Partisi'nde Temel Karamollaoğlu'nun son açıklaması saç baş yoldurdu. 

Seçim tarihi belli olmadan cumhurbaşkanı adayını açıklamayacaklarını ileri süren Karamollaoğlu, "Çok uzatmayız ama bu yılın sonundan önce bir açıklama olmaz" dedi. 

Almanya'nın Duisburg kentinde düzenlenen 'Seçime Hazırlık; Avrupa Hamle' toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplayan Karamollaoğlu, Altılı Masa'nın geçtiğimiz günlerde bir kez daha toplandığını hatırlatarak şunları söyledi:

"BİZDE DE DÜNYADA DA ALIŞKANLIK..."

"Son toplantımızda bu kısaca gündeme geldi ama bizim prensip olarak aldığımız karar, seçim tarihi belli olduktan sonra cumhurbaşkanı adayını görüşüp açıklamak. Bu yılın sonundan önce bir açıklama olmaz. Yılbaşından sonra hadiselerin gelişmesine ve atmosfere bakarak bir açıklama yapabiliriz. Çünkü bu bizde de dünyada da bir alışkanlıktır, seçim tarihi belirlenmeden adaylar açıklanmaz." 

GURBETÇİLERDEN DESTEK BEKLİYOR 

"Biz Avrupa'da yaşayan bütün Türk vatandaşlarına ulaşmayı bir hedef olarak koyduk, herkese ulaşacağız. Avrupa'daki Türklerin sorunlarıyla ilgili, aynı zamanda ülkemizin problemleriyle de ilgili düşüncelerimizi, politikalarımızı aktarmak istiyoruz. Bunun için de destek bekliyoruz. Bir ilgi var ama bunun zirveye çıkabilmesi için benim talebim şu oldu, elini sıkmadığımız bir tane Türk vatandaşı kalmayacak."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!