Yandex Metrica

İYİ Parti'li Ağıralioğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na HDP çıkışı

İYİ Parti'li Ağıralioğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na HDP çıkışı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'sözde' Kürt sorununun çözümü üzerinden HDP'yi desteklemesine tepki gösteren İYİ Parti'li Yavuz Ağıralioğlu, "Çocuklarımızı 40 yıldır öldüren bir cinayet şebekesinin başındakine hürmetle saygı gösteren mekanizma meşruiyet alanının dışına çıkar" dedi.

Politika

23.01.2024, 18:05

2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine yönelik proje üretemeyerek yalnızca spekülasyon odaklı ve kurgu içerikli kampanyalar yürüten CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her fırsatta HDP'yi meşrulaştırma çabalasını sürdürürken, gerek halktan gerekse bir kısım siyasilerden tepki topluyor.

AKŞENER'İN HDP KONUSUNDAKİ U DÖNÜŞÜYLE BAŞLADI

Millet ittifakı penceresinden bakıldığında hâlâ sıcaklığını koruyan bir adaylık krizi yaşandığı oldukça aşikar ve CHP'nin HDP ısrarına son zamanlarda İYİ Parti'den de tepki sesleri yükselmeye başladı. Millet İttifakı ve HDP krizi günden güne harlanıyor. Halkın tepkisi üzerine, oy kaybetme kaygısıyla, söylemlerinde değişikliğe giderek HDP ile ortak adaylık fikriyle mesafe açtıklarını dile getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den baş kaldıran bir ses de Yavuz Ağıralioğlu'ndan geldi.

Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Haberi Görüntüle

'40 YILDIR ÇOCUKLARIMIZI ÖLDÜREN CİNAYET ŞEBEKESİNİN BAŞINDAKİNE HÜRMET EDEN MEKANIZMA MEŞRUİYET ALANININ DIŞINA ÇIKAR'

"Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz. HDP'yle biz bu sorunu çözebiliriz" sözleriyle tepkilerin odağı olan Kılıçdaroğlu'nun bu ifadelerine tepki gösteren Ağıralioğlu, HDP'nin terörist elebaşı Öcalan'a hürmet gösterdiğini bu yüzden meşru olamayacağını dile getirdi. Ağıralioğlu, bu şaşırtıcı çıkışının devamında, "Çocuklarımızı 40 yıldır öldüren bir cinayet şebekesinin başındakine hürmetle saygı gösteren, mecliste konuşmalar yapan mekanizma meşruiyet alanının dışına çıkar" ifadelerini kullandı.

Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'nun dilinden düşürmediği 'sözde' "Kürt meselesi"ne yönelik CHP'ye çağrıda bulunarak, "Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki arkadaşlarımızın, devlet kuran parti olarak, devletin varlığını koruyacak şekilde konuşmalarını arzu ediyoruz" dedi.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading