İYİ Parti Meclis'te HDP'lilerle buluştu! Meral Akşener'in hamlesi bekleniyor

Millet İttifakı'nda İYİ Parti ile PKK'nın siyasi uzantısı HDP, Meclis'te ortak açıklama yaptı.

Politika 13.01.2022, 15:47
İYİ Parti Meclis'te HDP'lilerle buluştu! Meral Akşener'in hamlesi bekleniyor

Meral Akşener yönetimindeki İYİ Parti artık HDP'li vekillerle bir araya gelmekten sakınmıyor. 

İYİ Parti'li milletvekilleri TBMM çatısında ilk kez PKK'nın siyasi uzantılarıyla poz verdi. CHP'li vekillerin de bulunduğu gruba geçmişte PKK elebaşı Abdullah Öcalan için özgürlük talebinde bulunan ve 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan hapis cezasına çarptırılan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı liderlik etti. 

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet konusunda hekimlerin isyanını dile getirmek için bir araya geldiklerini duyuran vekiller adına açıklamayı CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker yaptı. 

Basın toplantısında konuşan Şeker, hekimlerin özlük haklarıyla ilgili taleplerini sıralayarak şunları söyledi: 

"Hekimler, bir an önce özlük ve emeklilik haklarıyla sağlıkta şiddete ilişkin çalışma koşullarında düzenlemelerin Meclisten geçmesini talep ediyor. Her gün onlarca hekim, yurt dışına gidiyor, emekli oluyor veya istifa ediyor. Salgının pik yaptığı bir dönemde Türkiye sağlıkçılarıyla birlikte sağlığını da kaybediyor." 

MERAL AKŞENER'DEN HAMLE GELECEK Mİ?

Toplantıda CHP, İYİ Parti ve HDP'lilere liderlik eden Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, geçmişte Türk askerine dil uzatmaktan çekinmemiş, üstelik Türkiye'nin sözde Ermeni soykırımına imza attığını savunmuştu. 

Kobani olaylarının azmettiricisi HDP eski eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a sıcak mesajlar vermesiyle hatırlanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Meclis'te vekillerin bu buluşmasının ardından yakında HDP yönetimiyle bir araya gelmesi sürpriz olmayacak.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!