banner2

İYİ Parti'den istifa eden Belediye Başkanı Ak Parti'ye geçiyor

İYİ Parti'nin yerel seçimlerde kazandığı en büyük belediye olan Aydın'ın Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan partisinden istifa etti. Özcan'ın AK Parti'ye katılacağı yönünde çıkan haberleri ise AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı "Hayırlısı olur inşallah" açıklaması ile doğruladı.

Politika 22.11.2022, 18:22 22.11.2022, 19:07
Abone ol
İYİ Parti'den istifa eden Belediye Başkanı Ak Parti'ye geçiyor

İYİ Parti'de çatlak derinleşiyor. HDP ile gizi ortaklığı öne sürülerek yoğun eleştiri alan İYİ Parti'de istifalar birbiri ardına diziliyor. Son olarak İYİ Parti'nin yerel seçimlerde kazandığı en büyük belediye olan Aydın Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, partisinden istifa etti. Özcan'ın AK Parti'ye geçeceği konuşulurken haberlere yönelik doğrulama AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı'ndan geldi.

Kürşat  Engin Özcan

AK PARTİ'YE GEÇECEĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Kürşat Engin Özcan, Milliyetçi Hareket Partisi'nden ayrılarak Nazilli İYİ Parti teşkilatını kurmuş ve 31 Mart 2019 seçimlerinde Nazilli Belediye Başkanı seçilmişti. İYİ Parti'den istifasının ardından Nazillihavadis gazetesi Özcan'ın AK Parti'ye geçeceğini iddia etti. 

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Haberlere ilişkin son noktayı ise AK Parti İl Başkanlığı koydu. AK Parti Nazilli İl Başkanı Ömer Özmen iddialara ilişkin "Hayırlısı olur inşallah." dedi.

MHP'DEN 'HAYIRLI OLSUN' MESAJI

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ise konuya ilişkin şu şekilde konuştu:

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Daha önce sormuştum. Kendisi 'size nasıl teklif geliyorsa bize de geliyor' demişti. Türkiye açısından hayırlı oldu. Beraber çalıştık. Siyaseten de çok destek olduk. Hayırlı olsun demek lazım.

ROZETİNİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TAKACAK

Kürşat Engin Özcan'ın istifası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İYİ Parti'ye  "milli ve yerli duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirme" çağrısının ardından gelmesi büyük yankı uyandırdı. 23 Kasım Çarşamba günü yapılacak AK Parti Grup Toplantısı'nda Kürşat Engin Özcan'a rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın takması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!