banner2

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'nin son oy oranları! Canlı yayında açıklandı

AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, anketlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığındaki son oy oranı ile AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın son oy oranını açıkladı. Şen, muhalefetin iddiasının aksine hem AK Parti'nin hem de Erdoğan'ın gençlerden açık ara en fazla oyu aldığını söyledi.

Politika 09.11.2022, 21:47 09.11.2022, 22:30
Abone ol
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'nin son oy oranları! Canlı yayında açıklandı

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento Seçimleri yaklaşırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti önderliğindeki Cumhur İttifakı'nın oy oranları merak kıonusu. Kafalardaki bu sorunun yanıtını A Haber'de yayınlanan Sebep Sonuç programına katılan AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen verdi.

ERDOĞAN'IN DESTEĞİ YÜZDE 50'NİN ÜSTÜNDE

Şen, Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı yarışında açık ara önde olduğunu belirtti. Şen, yapılan anketlere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son oy oranının yüzde 52 olduğunu belirtti. AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın da son oy oranını duyuran Şen, AK Parti'nin yüzde 42 bandını aştığını dile getirirken Cumhur İttifakı'nın ise  toplamda yüzde 50'yi aştığını ifade etti.

GENÇLERİN TEHCİHİ DE ERDOĞAN

AK Parti'li Şen ayrıca, gençlerle ilgili muhalefetin ortaya attığı "AK Parti'ye oy vermeyecekler" algısının da yanlış olduğunu belirtti. Şen, Erdoğan ve AK Parti'nin gençlerde de en yakın rakiplerine fark attığını belirtirken AK Parti'nin oy oranının yüzde 40'ın üzerinde olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!