İşte CHP'li kadınların cumhurbaşkanı adayı! Aylin Nazlıaka açıkladı

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Altılı Masa'daki bazı liderleri kızdıracak açıklamalar yaptı.

Politika 31.05.2022, 19:39

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, partisinin cumhurbaşkanı adayı konusunda net mesajlar vererek Altılı İttifak Masası'nın raconunu bozdu. 

Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusu önceki gün dördüncü toplantısını yapan Altılı İttifak Masası'nda hâlâ belli değilken CHP Parti Meclisi Üyesi Nazlıaka, Karabük temasları sırasında rengini açıkça belli etti. 

Nazlıaka, cumhurbaşkanlığı için gönlünden geçen adayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi. Nazlıaka'nın bu sözlerle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Altılı İttifak'taki bazı parti liderlerini gücendirmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

Altı partinin bir araya geldiği masada Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin bir karar halen alınamadı. ABD elçisi Jeff Flake'in de araya girmesiyle uluslararası bir mesele haline gelen adaylık konusunda Kılıçdaroğlu-İmamoğlu rekabeti kapalı kapılar ardında devam ediyor. 

Partisinin Karabük İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında konuşan Nazlıaka, kasım ayında bir genel seçim beklediklerini belirterek, "Erken seçim olsun ya da olmasın, biz Cumhuriyet Halk Partililer yarın seçim olacakmış kararlılığıyla, disipliniyle ve çalışkanlığıyla sahalardayız" dedi.

'KILIÇDAROĞLU O MASANIN DA MİMARIDIR'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 6'lı masanın mimarı olduğunu dile getiren Nazlıaka, şöyle konuştu:

"Aynı zamanda 'Adalet Yürüyüşü' ile başlayan, daha sonrasında İYİ Parti'ye 15 milletvekili transfer ederek seçimlere katılması noktasında demokratik süreci ören, arkasından 31 Mart seçimlerinde ülkemizin çeşitli illerine, ilçelerine baharın gelmesini sağlayan, CHP bayrağı dikilmesi konusunda önemli birtakım kararları alan partimizin lideridir. Dolayısıyla benim gönlümden geçen cumhurbaşkanı adayı ki bu aynı zamanda ülkemizin 13. cumhurbaşkanı olacak kişidir; hiç şüphesiz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'dur."

Nazlıaka, cumhurbaşkanlığı adaylığının sadece CHP'nin kararıyla değil, 6'lı masanın vereceği kararla belirleneceğini vurgulayarak, "Şu anda kurumsal olarak bunu söylemek için erken çünkü o zaman diğer 5 partinin de iradesini yok saymış konumda oluruz. Ama tekrar söylüyorum. Bizim gönlümüzden geçen aday ki o kişi cumhurbaşkanımız olacak kişidir; bunu çok net görüyoruz. Bütün anketler de bunu artık doğrular nitelikte. O kişi Kemal Kılıçdaroğlu'dur" ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!