İmamoğlu'na bir darbe de Nevşin Mengü'den! Hatalarını tek tek sıralayıp topa tuttu

Millet İttifakı'na yakınlığıyla bilinen gazeteci Nevşin Mengü, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu topa tutup, 2022 yılı başladığından bu yana söylediği yalanları ve yaptığı yanlışları tek tek sıraladı.

Politika 10.05.2022, 09:13 10.05.2022, 12:33
Abone ol

Her ne kadar dile getirmese de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı adaylık kavgası veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun geçtiğimiz günlerde Karadeniz'e gerçekleştirdiği ziyaretin ve otobüs fotoğrafın yankılarıd evam ediyor. Kendi cenahından bile 'istenmeyen adam' ilan edilen İmamoğlu'na birçok sanatçı karşı çıktı ve isteksiz özrünü kabul etmedi. Fazıl Say, Athena Gökhan, Atilla Taş ve Şahan Gökbakar gibi CHP'li isimler, İmamoğlu'nun üstünü çizdi ve ''seninle aynı gemide değiliz'' mesajı verdi.

İmamoğlu, hakkında yapılan eleştiriler karşısında ''Başkalarının değirmenine su taşıdıklarının farkında olmayanlar da olabilir bunun içerisinde, farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil" ifadelerini kullandıktan sonra ''Ben çifti çocuğuyum, benden kibir doğmaz. Ben üreten bir ailenin çocuğuyum. Bu yakıştırmaları yapan arkadaşlardan sadece ve sadece dün bir konuşmada yaptığım ‘vız gelir tırıs gider’ lafından ötürü özür diliyorum.'' şeklinde açıklama yapmıştı.

İMAMOĞLU'NUN HATALARINI TEK TEK SIRALADI

İmamoğlu'na son darbe de CHP yandaşı Nevşin Mengü'den geldi. Gazeteci Nevşin Mengü, Youtube kanalından yaptığı yayında İmamoğlu'nun göreve geldiği günden yana verdiği vaatleri yerine getirmediğini ve halkın gözünde eksiye düştüğünü belirtti. Nevşin Mengü, İmamoğlu'nun hatalarını tek tek sıraladı.

* 25 Ocak'ta müthiş kar yağdığı gün İngiliz büyükelçiyle yemek yemesi ve krizin iletişiminin bir türlü doğru yönetilememesi.

*  5 Nisan'da İSKİ suya zam yaptı, ki İmamoğlu 'İktidara geldiğimde su fiyatlarını düşüreceğim' demişti.

* 6 Nisan'da öğrenci akbiline yüzde 40 zam yapıldı bunu da İBB artan enerji fiyatlarına bağladı ama öğrenciler için büyük hayal kırıklığı oldu.

* 9 Nisan'da Ulaştırma Bakanıyla Atatürk Havalimanı üzerinden atıştı, "Ben belediye başkanı olduğum sürece o havalimanını yıktırmayacağım." diye. Öyle demiş ama bugün Çiğdem Toker, Atatürk Havalimanı'nın Millet Bahçesine çevrilmesi için davet usulü 6 şirketin davet edildiğini yazmış.

POLEMİĞİN SONUNU GETİREMEDİ

* Madem İmamoğlu kendisi siper oldu keşke Karadeniz'e gideceğine bu konuyu gündeme getirseydi de biz Çiğdem Toker'den öğrenmeseydik.

* Murat Ongun, 11 Nisan'da katıldığı yayında skandal ifadeler kullanmıştı. Nevşin Mengü o yayını hatırlattı. İstanbul kara teslim olmuşken Ongun o gün yaşananları "Ben 7-8 ay önceden 23 Ocak günü İstanbul'a kar yağacağını nereden bileyim." diye savunmuştu.

* 30 Nisan'da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile polemiğe girdi. Polemiğin sonunu getiremedi. 

KARADENİZ TURUNDAKİ FOTOĞRAF

- 5 Mayıs'ta Nagehan Alçı'nın da bulunduğu Karadeniz turu fotoğrafı ortaya çıktı. Mengü, CHP'ye yakın bir gazetecinin kendisine İmamoğlu tarafından Karadeniz turu sırasında ayrımcılığa uğradıklarını söylediğini de aktardı. Ertuğrul Özkök gibi isimler VİP araçla gezdirilirken kendilerinin İmamoğlu'nun turunu takip etmekte zorlandığını söylediğini de belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!