banner2

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan 'siyasi cinayetler' açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, son dönemde muhalefetin sıklıkla dillendirdiği 'siyasi cinayetler olabilir' sözlerine karşı açıklama yaptı. Altun, bu gibi yalan söylemlerde bulunanların korku iklimi yaratmayı amaçladığını kaydetti. İddiayı gündeme getirenlerin ellerinde delil varsa savcılık makamıyla paylaşmasını istedi.

Politika 11.10.2021, 15:18 11.10.2021, 16:14
Abone ol
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan 'siyasi cinayetler' açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, son dönemde muhalefetin sıklıkla dillendirdiği 'siyasi cinayetler olabilir' sözlerine karşı açıklama yaptı. Altun, bu gibi söylemlerde bulunanların, ellerinde delil varsa savcılık makamıyla paylaşmasını istedi. İletişim Başkanı, muhalefetin yalan beyanlarının korku iklimi yaratmayı amaçladığını söyledi.

Fahrettun Altun, resmi Twitter hesabından paylaştığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Muhalefet partilerinin kimi temsilcileri ardı ardına, ülkemizde “siyasi cinayetler” olacağı iddialarını gündeme getirmektedir. Ülkemizde korku iklimi oluşturmayı amaçlayan bu tür iddiaları gündeme getirenleri, ellerindeki bilgileri savcılarımızla paylaşmaya davet ediyoruz.

Sorumsuz bir şekilde gündeme getirilmeye başlanan bu yalanlar üzerinden milletimizin devlete olan güveni hedef alınmaktadır. Bu iddiaların temel amacı, ülkemizin milli birlik ve beraberliğini zedelemek ve toplumsal huzurumuzu bozmaktır.

Eski Türkiye’nin bakiyesi bu mesnetsiz iddiaları gündeme getirenlere hatırlatmak istiyorum: Faili meçhuller hangi dönemin ürünüydü? Faili meçhulleri ülkemizin gündeminden çıkaran Sayın Cumhurbaşkanımızdır.

FETÖ, PKK ve bunların hamileriyle yürüttüğümüz güçlü mücadele sayesinde, bu yapıların ülkemizi işgal girişimlerini engelledik. Ancak, bugün terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanların "siyasi cinayet yalanından” medet umar hale gelmesini milletimizin takdirine bırakıyoruz.

Bazı çevreler geçmişin zihniyetini bugünlere taşımak ve yaşatmakla meşgulken, Cumhurbaşkanımız, bilim, sanayi, teknoloji, uzay çalışmaları, 2053 ve 2071 hedefleriyle geleceğin Türkiye’sini inşa etmenin mücadelesini vermeye devam etmektedir."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!