İl sayısı 100'e mi çıkıyor? AK Partili isimden açıklama geldi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, 'il sayısının 100'e çıkacağı' açıklamasının yanlış yansıtıldığını söyledi. Bu konuda verilen bir kararın olmadığını belirten Demiröz, açıklamasında "Oysaki konuşmamda, 'Türkiye'nin şehir sayısının 100'e çıkarılması halinde Ahlat'ın bunların arasında yer alacağı' temennisidir." ifadesini kullandı.

Politika 25.06.2022, 23:20 25.06.2022, 23:34
Abone ol
İl sayısı 100'e mi çıkıyor? AK Partili isimden açıklama geldi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlis’in Ahlat ilçesindeki “Kültürel Etkileşim ve “Yöresel Yemekler ile Zanaatkar Eller Ahlat’ta” etkinliklerine katıldı.

"AÇIKLAMAM YANLIŞ ANLAŞILDI"

Vedat Demiröz, burada yaptığı konuşmada “Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim” diye konuştu. Bu konuşmasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Vedat Demiröz, açıklamalarının yanlış anlaşıldığını belirterek ‘100 il müjdesinin’ olmadığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Türki Cumhuriyetler ile diğer ülke liderlerinin de 25-26 Ağustos'ta Ahlat'a geleceğini söyleyen AK Partili Demiröz, "Ahlat’ı bundan sonra dünya başkenti gibi dünya liderlerinin toplanıp, dünyanın sorunlarını görüşeceklerini bir kent haline getireceğiz. Bunu büyüklerimiz açıklayacak. İnşallah hedefimiz bu bölgenin, Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı'mızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!