banner2

İBB'de dikey ağaç katliamı! Yapmaya değil bozmaya başladılar

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda İBB'nin Maltepe'deki dikey bahçeleri kaldırdığını belirtti.

Politika 14.09.2021, 11:10 14.09.2021, 13:02
Abone ol

İstanbul'da son dönemde bozulan ve yolda kalan İETT otobüsleri vatandaşları çileden çıkarırken dün İBB Meclis'inde bu konu gündeme geldi. AK Parti ve MHP grupları harekete geçerek, araç bakım ve onarım ihalelerini incelemek için komisyon teklifi sundu. Teklif, İBB'de kabul edildi.

İETT otobüslerinin sık sık arızalanmasının nedeni olarak filoların eskidiğini iddia eden İBB Başkanı Ekremoğlu'nun otobüslerin bakımını CHP’li Özgür Karabat’ın mali müşaviri olduğu şirkete vermesi akıllarda soru işareti bırakmıştı.

''YAPMAYA DEĞİL BOZMAYA ÇALIŞMIŞ''

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İBB'nin dikey ağaç katliamını gözler önüne serdi. Göksu yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; ''CHP’li İBB yeni güne yine yapmaya çalışarak değil bozmaya çalışarak başlamış. İstanbul’a güzellik katan, egzoz emisyonunu, ses kirliliğini azaltan Maltepe’deki dikey bahçeleri kaldırmaya çalışarak.''

DİKEY BAHÇE YERİNE GRAFİTİ

İBB, bakım bedelleri yüksek olduğu gerekçesiyle geçen yıl dikey bahçeleri sökme kararı almıştı. Sökülen bahçelerin yerine Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, "Konuşan Duvarlar Projesi"ni başlatarak duvarlara grafiti yapılacağını bildirmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!