banner2

HOCA BARİ AKŞENER'DEN DERS ALSAYDIN

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu “Herhangi bir erken seçimde Türkiye'deki siyasi tablo değişecek ve biz iktidara geleceğiz” açıklamasında bulundu. Geçmişte Meral Akşener'in yaptığı açıklamayı akıllara getiren bu özgüvenin kaynağı şimdilik belirsiz.

Politika 02.06.2021, 13:53 02.06.2021, 17:29
Abone ol
HOCA BARİ AKŞENER'DEN DERS ALSAYDIN

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, düzenlediği basın toplantısında erken seçim iddialarına yönelik konuştu.

"BİZ İKTİDARA GELECEĞİZ"

Davutoğlu AK Parti hükümetinin 2022'yi göremeyeceğini savundu, özgüvenli konuştu:  "Herhangi bir erken seçimde Türkiye'deki siyasi tablo değişecek ve biz iktidara geleceğiz. Biz, Gelecek Partisi olarak geleceğiz. Kimseyi kimseyle tehdit etmesinler. 

YİNE '1 KASIM'I BEN KAZANDIM' VURGUSU

7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra girdiği istikşafi görüşme sürecinde CHP ile koalisyon yapmak için çabaladığı ortaya çıkan Gelecek Partisi Lideri, 1 Kasım 2018 seçimlerindeki zaferi yine kendi hanesine yazdı: ''1 Kasım seçimlerini kazandığım gece söylediğim sözü tekrar söylüyorum. Bize oy versin vermesin herkes bu ülkenin aziz vatandaşıdır ve herkese hizmet ederiz." 

AKŞENER DE 'BAŞBAKAN OLUYORUM' DEMİŞTİ

Davutoğlu'nun açıklaması,  İyi Parti Lideri Meral Akşener'in  2015 yılında yaptığı  'Başbakan olacağım' açıklamalarını akıllara getirdi. Akşener'in bu açıklamayı 15 Temmuz darbesinden kısa bir süre önce dile getirmiş olması, kendisine bir söz verilmiş olabileceği yorumlarına neden olmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!