banner2

Hamza Dağ ve Binali Yıldırım 3 dönem kuralına takıldı: Milletvekili adaylığı için AK Parti'den gelecek kararı bekliyorlar

AK Parti'den milletvekili adayı olmak isteyenler için başvurular devam ediyor. 60'ın üzerinde milletvekili 3 dönem kuralına takılırken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın başvurusunu yaptığı AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın ise henüz başvuru yapmadığı, partisinden gelecek karar doğrultusunda hareket edeceği öğrenildi.

Politika 22.03.2023, 15:35 22.03.2023, 15:53
Abone ol
Hamza Dağ ve Binali Yıldırım 3 dönem kuralına takıldı: Milletvekili adaylığı için AK Parti'den gelecek kararı bekliyorlar

2023 Cumhurbaşkanlığo seçimlerine 2 ay kala AK Parti'de de milletvekili aday adayı olmak isteyenler için başvurular devam ediyor. AK Parti'de önemli isimler partinin 3 dönem kuralına takılırken karara göre hareket etmek için bekliyor. 

60'TAN FAZLA VEKİL TAKILDI

60'tan fazla milletvekilinin 3 dönem kuralına takıldığı belirtilirken AK Parti'nin bu konuda nasıl hareket edeceği ise merak konusu oldu. 

BİNALİ YILDIRIM VE HAMZA DAĞ O LİSTEDE

AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 3 dönem kuralına takılan isimler arasında.

NİHAİ KARARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERECEK

Hamza Dağ'ın İzmir'den başvuru yaptığı, Binali Yıldırım'ın ise henüz başvuru yapmadığı ve AK Parti'den gelecek kararı beklediği öğrenildi. 3 dönem kuralı ile ilgili son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vermesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!