banner2

Hamza Dağ'dan seçim açıklaması: 6 Nisan'dan önce zor görünüyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 2 türlü seçime girme imkanı olduğunu söyledi ve Nisan'dan önce seçime gitmenin zor göründüğüne dikkat çekti.

Politika 01.01.2023, 12:51 01.01.2023, 15:05
Abone ol
Hamza Dağ'dan seçim açıklaması: 6 Nisan'dan önce zor görünüyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kanal 7'de Mehmet Acet'in hazırlayıp sunuculuğunu üstlendiği Başkent Kulisi isimli programa katıldı ve erken seçim iddiaları ile ilgili açıklama yaptı.

'6 NİSAN'DAN ÖNCE ZOR'

6 Nisan'dan önce seçime gidilmesinin zor göründüğünü söyleyen Hamza Dağ, şu şekilde konuştu:

2 türlü seçime gitme imkanı var: Birisi, Meclis'in 360 milletvekiliyle karar almasıyla, diğeri, Cumhurbaşkanının Meclis'i feshetmesiyle. Dolayısıyla 18 Haziran değil de başka bir tarih durumu söz konusu olacak olursa bunlardan birisi uygulanabilir. Muhalefet yokum derse kendileri bilir.  

'TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDE OLMASI GEREKEN BİR KONU DEĞİL'

Türkiye'nin gündeminde olması gereken bir konu değil. Bunun hukuki olarak açıklaması TBMM başkanımız Mustafa Şentop tarihe not düşmek adına bir makaleyle bunu açıkladı. Muhalefetin içinde halen vesayet kalıntıları devam ediyor. Devam ettiği için ondan bir türlü kurtulamıyorlar. 

'EN GÜÇLÜ ADAYLA GELSİNLER'

Hamza Dağ, ayrıca Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili açıklama yaptı ve şöyle konuştu:

Meral Akşener bir televizyon programında "İki belediye başkanından biri aday gösterildiğin biz itiraz etmeyiz" dedi. Kendi içlerinde tartışsınlar en güçlü adayla gelsinler. Kılıçdaroğlu, Akşener, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu...

'ALTILI MASAYI BİLARDO MASASINA BENZETECEK OLURSAK...'

6'lı masayı bilardo masasına benzetecek olursak. Elini ıstakayı alıp sayı yapmaya çalışan ve kuralları kendi belirlemeye çalışan bir masa. 6'lı masa diyoruz ama HDP ile 7, Akşener-Kılıçdaroğlu görüşmesinden sonra 2'li masaya düştü. Birisi dokunsa yıkılacak gibi. 

'MUHALEFET AK PARTİ'NİN TEKLİFİ HAKKINDA SESSİZLİĞE GÖMÜLMÜŞ DURUMDA'

Hamza Dağ, son olarak AK Parti'Nin başörtüsü teklifi hakkında konuştu. Dağ'ın açıklamaları şu şekilde: 

Muhalefet AK Parti'nin teklifi hakkında sessizliğe gömülmüş durumda. Başörtüsü konusunda samimi bir şekilde mücadele vermiş hatta kendi hayatında bunu yaşamış, kendi kızları başörtüsü sebebiyle lisede okuyamadığı için başka bir şehre onları göndermek durumunda kalmış bir lideri, o dönemde "Başörtüsü liselerde olmasın" diyen birinin şimdi bizi suçlaması net bir ifadeyle aymazlıktır.

Anayasa teklifine evet 360-400 arası çıkarsa referanduma gitmesi mecburi. 400'ün üzerinde bir oy alırsan zaten Meclis kabul etmiş olacak. Referanduma da gerek kalmayacak böyle olursa.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!