banner2

FETÖ'nün 'yükseltin' dediği Eczacı şimdi partinin en tepesinde: Özgür Özel'in ByLock kayıtları

FETÖ'cü 'mahrem ablalar' gözaltına alınınca yardımlarına koşan, ellerine kelepçe takıldı diye dönemin Manisa Valisi'ni istifaya çağıran Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından CHP'ye genel başkan oldu. Özel, FETÖ'nün kariyerinde yükselmesini istediği politikacıların başında geliyor.

Politika 07.11.2023, 11:50 07.11.2023, 12:49
Abone ol
FETÖ'nün 'yükseltin' dediği Eczacı şimdi partinin en tepesinde: Özgür Özel'in ByLock kayıtları

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 'mahrem ablaları' gözaltına alınınca onlara yardım için Manisa Emniyeti'ne koşan ve FETÖ'cülerin üzerine gidiyor diye dönemin Manisa Valisi Erdoğan Bektaş'ı istifaya çağıran Özgür Özel, sonunda CHP'ye genel başkan oldu. 

FETÖ'nün Deniz Baykal'a kurduğu kaset kumpasıyla Kılıçdaroğlu'na geçen CHP Genel Başkanlığı koltuğu 13 yıl sonra el değiştirdi. ABD-İsrail destekli FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine yıllar boyunca 'tiyatro' diyen Özel'e bu örgütün desteği ByLock kayıtlarına yansımıştı. 

Özgür Özel, Kasım 2015'te Fetullahçı Terör Örgütü üyelerine yapılan operasyonu böyle eleştirmişti. 

17/25 Aralık döneminde FETÖ'nün yargı kılıflı darbesine destek için örgüt televizyonlarını ikinci adresi haline getiren Özgür Özel'in ByLock kayıtlarını geçtiğimiz ocak ayında Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener yayınladı.

CHP'li Özel'in FETÖ ile paslaştığını, örgütü yanlayıp desteklediğini kaydeden Şener, FETÖ'nün siyaset imamlarından 'Cafer' kod adlı Ahmet Hamdi Parlak ile askeri mahrem sorumlulardan Ali Topdağ'ın ByLock yazışmalarını şöyle ifşa etti:

    (Tarih 27 Ağustos 2015)

    -Manisa CHP milletvekili Özgür Özel ile diyaloğumuz nasıl?
    -Soma maden kazası ile ilgili bilgi notları var.
    -Versek kullanır ve iyi de olur.
    -Problemli bir ifade varsa çıkarıp verelim.

    (Tarih 3 Eylül 2015)

    -Kahvaltı bugün olmaz.
    -ABD’den geldiğinizi söyledim, sizi görmek ister.
    -O zaman akşam olur.
    -Ona göre tekrar sor.
    -Akşam saat kaç civarı diyeyim?

KAÇ TANE MAHREM İMAM TANIYORSUN?

Yazıda Özgür Özel'den şu sorulara cevap vermesi de istendi: 

"MİT mahrem yapılanmasından 'Cafer' kod adlı Ahmet Hamdi Parlak, askeri mahrem yapılanmadan Ali Topdağ, Büyük Bölge Talebe Mesulü Tahsin Gündüz, Şerif Osman Çetinel, Alper Emreli, İsmail Muslu, gazete mesulü Murat Şimşek, ‘Eğitim Danışmanı Seyit Ahmet Akçalı’ isimli kişilerden hangilerini tanıyorsunuz? Hiç ilişkin, yüz yüze, dolaylı, veya telefonla görüşmen oldu mu? Manisa’da FETÖ’cüleri ziyareti onların isteğiyle mi yaptın? Sonra seni aradılar mı? Onların bilgisiyle başka cezaevlerine FETÖ’cüleri ziyarete gittin m? Sana Soma ile ilgili rapor verdiler mi?"

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Talat Zurnacı 2011 yılında vefat etti.

ECZACI ÖZEL'İ TALAT ZURNACI KEŞFETTİ

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Enis Uludemir de Özgür Özel'e ilişkin çarpıcı bilgiler veriyor. Özel'in milletvekili seçilmeden önce Manisa'da FETÖ tarafından parlatıldığını dile getiren Uludemir, örgütün siyaset arenasında yükseltilecek isimlere yatırım yaptığını, bu kapsamda parlatılan kişilerden birinin de Özgür Özel olduğunu kaydediyor.

Özgür Özel'in Salihli ilçesinde eczacılık yaptığı sırada, 2007 yılından itibaren FETÖ tarafından yoğun biçimde desteklendiğini ve kendisinin 'parlatıldığını' dile getiren Uludemir ifadesinde şunları anlattı:

"Örgüt içerisinde bu desteklenme 'parlatma' olarak tabir edilmekteydi. FETÖ/PDY örgütü 2007'den itibaren Özgür Özel'e maddi-manevi destekte bulunmuştur. Bu destek, aracı vasıtasıyla Özgür Özel'e ulaştırılmaktaydı. Salihli Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Talat Zurnacı, MASİAD ve başkaca bir derneğe üye değildi. FETÖ/PDY Manisa örgütü Talat Zurnacı ile irtibata geçti ve bu iş için Özgür Özel'in uygun olduğunu belirtmesi üzerine örgüt, Özgür Özel üzerine çalışma yapmaya başladı."

HALKTAKİ İTİBARINI KONTROL EDİYORDUK

"Parlatma operasyonu ve halk nezdinde itibarının artırılmasıyla birlikte Özgür Özel, CHP içerisinde yükselişe geçti. 2011 Genel Seçimlerinde Özgür Özel CHP'den Manisa milletvekili oldu. 2007 sürecinden sonra FETÖ/PDY örgütü Özgür Özel'e maddi ve manevi destek sağladı. Bu destek üzerine MASİAD Genel Sekreteri Hakan Yörükoğlu ile birlikte zaman zaman Salihli'deki CHP faaliyetlerine giderek Özgür Özel'e olan sempatiyi, ilgili kontrol etmeliydik. Bizzat Hakan Yörükoğlu da bana birebir Özgür Özel'in desteklendiğini, parlatıldığını, bu ismi Talat Zurnacı'nın önerdiğini söylemişti."

KIZINI YAMANLAR'DA OKUTTU 

Özgür Özel, kızını da FETÖ'nün bir dönem Türkiye'deki en önemli beyin yıkama kurumlarından Yamanlar Koleji'nde okuttu. Özgür Özel'in kızı İpek Özel, İzmir Yamanlar Koleji'nde düzenlenen 7. Sanat Eğitim Tasarım Yarışması'nda dünya dördüncüsü olmuş, ödülünü ise o dönem CHP Manisa Milletvekili olan babasından almıştı. 

DİYANET'E KİN KUSTU, DİAYDER'E SESSİZ

FETÖ kurumlarının ve mahrem ablaların dostu Özgür Özel, çocuklara Kur'an-ı Kerim öğretilmesi için çalışmalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı'na ise düşmanlığa varan tavrıyla biliniyor... Diyanet'in camilerde okul öncesi dönem çocuklar için açtığı yaz kurslarına nefret kusan Özel, çocukların burada Kur'an okumayı öğrenmesini 'Ortaçağ zihniyeti' olarak yorumlamıştı. 

Özel, "Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet'e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa'ya uygunluğu var" demişti. 

Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açılmasıyla Diyanet'e yönelik eleştirilerini artıran Özel, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın 'Diyanet alternatifi' olarak tasarladığı DİAYDER'deki militanların Ekrem İmamoğlu tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde istihdam edilmesine ses çıkarmamıştı.

'Tavşan aday' olarak görülen Özgür Özel'in CHP'ye genel başkan seçilmesiyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun partiyi ele geçirmesinin önünde hiçbir engel kalmadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!