Eski danışmanından Akşener'e bombardıman: Farklı bir amaçla değişiklik yaptı

İYİ Parti'deki Yavuz Ağıralioğlu ve Koray Aydın depreminin yankıları sürerken Meral Akşener’in eski danışmanı Vedat Yenerer'den çarpıcı açıklamalar geldi. Yenerer, ''Genel Başkan, partiyi liyakatsizlerden temizlemek yerine farklı bir amaçla değişiklik yaptı.'' şeklinde konuştu.

Politika 05.04.2022, 08:28 05.04.2022, 08:49
Abone ol
Eski danışmanından Akşener'e bombardıman: Farklı bir amaçla değişiklik yaptı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ve HDP ile ters düşen açıklamalarda bulunan Yavuz Ağıralioglu'nu, hem Genel Başkan Yardımcılığı görevinden almış hem de Başkanlık Divanı'ndan atmıştı. İYİ Parti'deki Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu depreminin yankıları sürerken Akşener’in eski danışmanı Vedat Yenerer'den çarpıcı açıklamalar geldi.

''AMERİKANCILAR YERİNDE KALDI''

''Partide son kongreden başlayarak sistematik bir değişim var.'' diyen Vedat Yenerer, ''Bu süreçte Amerikancılar yerinde kaldı, görevini sürdürüyor. Parti, ideolojisinden tamamen saptı. Kimin neyi savunduğu belli değil. Genel Başkan Yardımcılarına baktım; birkaç Türk milliyetçisi var o kadar. Bir partinin merkezindeki genel başkan yardımcıları aynı ideolojide değilse o parti serseri mayına dönmüş demektir.'' ifadelerini kullandı.

''KORAY AYDIN'IN ATILMASI ÇOK MANİDAR''

Meral Akşener'i yerden yere vuran eski danışmanı Vedat Yenerer, ''Genel Başkan, partiyi liyakatsizlerden temizlemek yerine farklı bir amaçla değişiklik yaptı. Koray Aydın’ın teşkilat başkanlığından alınması çok manidar. HDP’ye tavır gösterenlerin başında Yavuz Ağıralioğlu geliyordu. Partideki Türk milliyetçilerinin son derece rahatsız olduğunu biliyorum'' şeklinde konuştu.

HDP İLE YAN YANA KONUMLANDIRDI

Ayrıca eski danışman Vedat Yenerer, İYİ Parti’yi iş birliği yaptığı Millet İttifakı’nın yanında, Millet İttifakını da HDP ile yan yana konumlandırdığını kaydetti.

YAVUZ AĞIRALİOĞLU: FETÖ-PKK-HDP ZİL TAKIP OYNUYOR

Kılıçdaroğlu'nun "Demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer" çıkışına "Demokrasi ve hukukun yegane adresi Ankara'dır"  sözleriyle yanıt veren Yavuz Ağıralioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı; "Sevinenlere ve üzülenlere 3-4 gündür bakıyorum. FETÖ'cüler zil takıp oynuyor. PKK'lılar ve HDP'liler sevinmiş. İYİ Parti'yi "HDP'yi dert etmeyin, mühim olan Erdoğan'ın gitmesi" zeminine çekmek isteyen herkes davul zurna çalıyor. Benim gibi birine bu şekilde görev değişikliği yaptırılmaz. En rencide edici olan kısmı, benim ve sizin aynı anda öğrenmemizdi. Ben dört senedir Akşener'in yol arkadaşı ve kurmayıyım.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!