Yandex Metrica

Erdoğan'ın KKTC uçağında dikkat çeken isim!

Erdoğan'ın KKTC uçağında dikkat çeken isim!

Saadet Partisi'nden Oğuzhan Asiltürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağıyla 'onur konuğu olarak 'KKTC'ye gitti.

Politika

23.01.2024, 21:57

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitti. Asiltürk'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan'la sık sık bir araya gelmesi geçtiğimiz haftalarda Saadet Partisi içinde tepkilere yol açmıştı. Asiltürk'ün, Erdoğan ile yakınlaşması akıllara 'acaba parti içinde fikir ayrılıkları mı var?' sorusunu getirdi.

Ramazan ayında Erdoğan ve Asiltürk iftar yemeğinde bir araya gelmiş, sonrasında ise bu görüşme Saadet Partisi'nde çok tartışılmıştı. Bu gelişmeler üzerine Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu'nun genel başkanlıktan alınacağı, yerine Asiltürk'ün belirleyeceği bir adayın bile getirileceği söylentileri çıkmıştı.

Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Haberi Görüntüle

 CUMHURBAŞKANI İLE OĞUZHAN ASİLTÜRK AYNI UÇAKTA

Bugün ise Oğuzhan Asiltürk, tarihi açıklamasını yapmak üzere KKTC'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onur konuğu olarak yanında yer aldı. Gazeteci Barış Yarkadaş, bu gelişmeyi sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu: "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi'nin ağır toplarından Oğuzhan Asiltürk'ü KKTC'deki kutlama programlarına davet etti. Asiltürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aynı özel uçakta KKTC'ye gidiyor. Fotoğrafta, Erdoğan'ın alana gelmesini bekleyen Asiltürk'ü görüyorsunuz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading