banner2

Erdoğan: Kuzey Kıbrıs ve Güney Kıbrıs diye bir kavram kalmamıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilatları ile video konferansla bayramlaşma programında konuştu. 'Önümüze kurulan tuzakları birer birer boşa çıkartıyoruz' diyen Erdoğan, 2023 hedeflerine ve KKTC'ye dair net mesajlar verdi.

Politika 21.07.2021, 14:03 21.07.2021, 16:10
Abone ol
Erdoğan: Kuzey Kıbrıs ve Güney Kıbrıs diye bir kavram kalmamıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti çevrim içi bayramlaşma organizasyonunda konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Salgın çeşitli ülkelerde yeni varyantlarla yükselişe geçse de Türkiye henüz bu tehdidin pençesine düşmüş değildir. Ek tedbirlere gerek kalmadan atlatacağız. Organize sanayi bölgelerinde yer kalmadığı için sürekli genişletme ve yenileri açma çalışmaları var. Tüm bu gelişmeler istihdamı da olumlu yönde etkiliyor.

Gençlerimiz başta olmak üzere ülkemizin insan kaynağını en verimli şekilde değerlendirmek için tüm kurumlarımızla yoğun gayret içindeyiz.

KIBRIS'IN EGEMEN DEVLET OLARAK TANINMASI

2023 hedeflerimize doğru kararlılıkla yürüyoruz. Önümüze kurulan tuzakları birer birer boşa çıkarıyoruz. Kıbrıs'ta icra ettiğimiz program önemliydi. Artık Kıbrıs Türklerinin tek talebi egemen devlet statülerinin tanınmasıdır.

Kıbrıs Türk'ü kardeşlerimizi egemen devlet üzerine kurulu teklifini sonuna kadar destekliyoruz. Bizim için Kuzey Kıbrıs ve Güney Kıbrıs diye bir kavram kalmamıştır. Bizim için bağımsız devletler vardır. Kıbrıs Türk'ü kardeşlerimi bu konuda kararlı gördüm. Her türlü gayreti sergileyeceğiz. Bunun somut neticelerini de inşallah yakında görmeye başlayacağız.

Türkiye 2023'e çok daha farklı girmenin peşindedir. Ülkemizi demokrasi ve kalkınma hattından çıkarmak için uğraşanlar son viraja girdiklerinin farkında. İşte bunun için her fırsatta, Cumhur İttifakı'nın gücüne, AK Parti'nin birliği ve beraberliğine sahip çıkmasının vurgusunu yapıyoruz. Normalleşme adımlarına paralel olarak yeniden il ziyaretlerimize başladık. Şu gerçeği sizlere bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Her vatandaşımızın elini sıkıyor, gönlünü alıyorsak karşımızdakilerin yalanları sabun köpüğü gibi patlayıp gidiyor. Sahayı tüm gücümüzle kapatacağız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!