banner2

Ekrem İmamoğlu salonda dondu kaldı: Kılıçdaroğlu, 'Siyasete girenin ahlaklı olması lazım' deyince...

Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu arasındaki örtülü savaş, örtülü mesajlarla devam ediyor. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun gözünün içine baka baka 'liyakat ve devlet adamlığı' vurgusu yaptı, 'her şeyi ben bilirim' havasında olanları hatırlattı.

Politika 05.02.2023, 19:23
Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasını engellemek için kendisine bağlı tüm ekipleri seferber etti. İYİ Parti lideri Meral Akşener'in desteklediği İmamoğlu ile CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu arasında henüz adı konulmamış savaş kızıştı. 

Taraflar üstü kapalı cümlelerle birbirlerini hedef almaya devam ederken Bakırköy'deki bir otelde düzenlenen törende konuşan Kılıçdaroğlu öyle ifadeler kullandı ki, dinleyenlerin aklına o sözlerin muhatabı olarak bir tek adres geldi: O sırada salonda bulunan Ekrem İmamoğlu...

CHP'ye üye katılım töreninde yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu, "CHP'li olmanın ne anlama geldiğinden" bahsetti; siyasete girdikten sonra birdenbire zenginleşenleri ve 'her şeyi ben bilirim' havasında olanları hatırlattı.

İlkokul diplomasıyla siyasetçi olunabileceğini fakat herkesin devlet memuru olmak için üniversite diploması ve KPSS puanı gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığına aday olacak kişinin 'devlet adamı olması gerektiği' mesajını bir kez daha verdi. 

HERKESİN İNANCINA SAYGI GÖSTERMELİYİZ

İmamoğlu'na bağlı ekiplerin "Kılıçdaroğlu aday olmasın" kampanyasıyla eylem yaptığı bir dönemde gerçekleşen konuşmasında CHP Lideri şunları söyledi:

"Hiçbirimiz anne babamızı seçme hakkına sahip değiliz. O zaman kimliği niye siyaset konusu yapıyoruz? Kimse kimliğinden ötürü asla ve asla ötekileştirilmemeli, dışlanmamalı. İnancımız, herkesin inancı vardır. Herkesin inancına saygı göstermek zorundayız. Allah ile kulun arasındaki ilişkiye benim girme hakkım var mı? Bir başkasının inancını sorgulama hakkı var mı?" 

'BEN HER ŞEYİ BİLİRİM' DİYENLER...

"CHP'li olmak kolay değildir. Haksızlık karşısında hiçbirimiz susmamamız lazım. Bunun için CHP'li olmak kolay değildir. Ben haksızlığa uğradığımda isyan edeyim ama arkadaşım haksızlığa uğradığında ona hiç ses çıkarmayayım olmaz. Adalet karşısında çifte standart olmaz. İlkokul diploması ve savcılıktan alınan iyi hal kağıdıyla siyasetçi olunabilir ancak devlette en küçük kademede üniversite mezunu olmak ve KPSS'yi kazanmak gereklidir."

"Liyakat kavramını hiçbir arkadaşımın unutmasını istemem. Liyakat düzeninde inşa edilen devletlerde krizler de olmaz. Çünkü işi ehline teslim ediyorsunuz. 'Ben her şeyi bilirim' mantığıyla siyasete girenler büyük bir hata yaparlar. O nedenle siyaset farklı bir alandır. Siyasete girenlerin ve bizim partimize üye olanların bu felsefeden uzaklaşmamaları gerekir." 

BİR KİŞİ SONRADAN ZENGİNLEŞMİŞSE...

"Haksızlığa uğrayan kişinin yanında durmalıyız. Siyasete girenin ahlaklı olması lazım. Siyasete girenin kul hakkı yememesi lazım. Siyasete girdiğim gün mal varlığımı kendi internet siteme koydum. Hepsi alın teriyle kazanılmış. Bir kişi siyasete girdikten sonra zenginleşmişse bilin ki o yürütmüştür. İnançları siyasete alet edenlere de asla itibar etmeyin."

Programa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'li Canan Kaftancıoğlu ve bazı partililer katıldı.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partiye yeni katılan üyelere rozetlerini taktı.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!