banner2

Ekrem'e Mansur da kılıç çekti: Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı adayı ilan etti

Meral Akşener destekli Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'na karşı Anadolu turunu sürdürürken Mansur Yavaş, Ankara'da CHP Lideri'ni cumhurbaşkanı adayı ilan etti.

Politika 22.01.2023, 20:15
Abone ol
Ekrem'e Mansur da kılıç çekti: Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı adayı ilan etti

Altılı Masa'nın çok bilinmeyenli denklemleri arasına her gün yeni bir aktör yeni bir hamleyle katılıyor. İsmi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in cumhurbaşkanı adayları arasında geçen CHP'li Mansur Yavaş, Akşener'in Ekrem İmamoğlu'nda karar kılmasıyla rotayı tamamen Kemal Kılıçdaroğlu'na çevirdi. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği park açılış töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen belediye başkanı Mansur Yavaş, "Rekreasyon alanını bu yıl içinde tamamlayacağız. Temennimiz Cumhurbaşkanı olarak teşrif etmeniz" dedi.

Alandakilerin yoğun alkışına sahne olan bu sözler Kılıçdaroğlu'nu da hayli memnun etti. İYİ Parti teşkilatı arasında da ismi sıkça dillendirilen Mansur Yavaş böylece olası cumhurbaşkanı adaylığı yarışından Kılıçdaroğlu lehine resmen çekilmiş oldu. 

Sözkonusu tutum aynı zamanda bugünlerde adaylık kampanyası için Anadolu turuna çıkmış İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na da mesaj niteliği taşıyor. 

HÜKÜMETİ İNGİLİZLERLE BİR TUTTU

Törende bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, "Yeni, güzel bir sayfayı açmak zorundayız. Altı liderin bir arada olmasının temel hedefi budur. Altı lider bir aradayız, hepimiz demokrasiyi istiyoruz. Hepimiz bu ülkede huzur içinde, beraber, birlikte yaşamak istiyoruz" dedi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün İngiliz gemilerini görünce "Geldikleri gibi giderler" dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, AK Parti hükümetini 'işgalci İngilizlerle' bir tutarak şöyle dedi: "Evet, geldikleri gibi gittiler. Şimdi bize düşen görev, o ruhu ayağa kaldırmak ve Türkiye'yi büyütmektir." 

Türkiye'nin 1940'lı yıllarda dünyaya uçak ihraç ettiğini ileri süren Kılıçdaroğlu, savunma sanayii hamleleri engellendiği sırada iktidarda hangi partinin bulunduğundan bahsetmedi. 

"Beraber olmak, kucaklaşmak varken, niye ayrılıklar, niye kavgalar? Helalleşmeyi onun için söyledim. Helalleşmenin zamanı geldi ve geçiyor bile. Artık eskileri bir tarafa bırakalım. Ufkumuza, büyümeye bakalım" ifadelerini kullanan CHP Lideri'nin, konuşmasında bu kez kimseyi tehdit etmemesi dikkat çekti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!