banner2

Diplomasi yoksunu CHP Sözcüsü Öztrak yine haddini aştı

Türkiye'nin hem Suriyeli göçmenler hem de Afganistan konusundaki politikasını değerlendirebilme gücünden son derece yoksun olan muhalefetten yine haddini aşan ve asılsız bir iddia geldi.

Politika 31.08.2021, 17:21
Abone ol
Diplomasi yoksunu CHP Sözcüsü Öztrak yine haddini aştı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrasında yaptığı açıklamalarda sarfettiği asılsız ifadeleriyle, her seferinde hüsrana uğradığı iktidarla polemik yaratma arayışını yine açık etti.

TÜRK ASKERİNİN AFGANİSTAN'DAN ÇEKİLMESİNİ ELEŞTİRDİ

Öztrak, Suriyeli sığınmacılara yönelik yapılan çalışmaları, AB'den sağlanan fonları unutarak, "5 milyon Suriyeli sığınmacı 10 yıldır Türkiye'de. Bu sığınmacılar için 40 milyar dolardan fazla para harcandı. Sınırlarımızda güvenliği sağlamak için binlerce askerimiz, sınırın öteki yanında duruyor. Yüzlerce askerimiz, Suriye'de şehit düştü. Peki, Türkiye'ye tüm bu ağır bedelleri kim ödetti? Elbette Erdoğan ve Erdoğan'ın bitmek bilmez kibri." gibi iftira içerikli ifadeler kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde hassasiyetle sürdürülen insani çalışmaları gölgelemek isteyen Öztrak, Türkiye'nin Afganistan'daki askerlerini tahliye etmesini hedef aldı. Düne kadar "askerlerimiz Afganistan'dan dönmeli" şeklinde söylemi olan muhalefetin bu defa Türk askerinin tahliye edilmesini hedef alması dikkat çekici. 

BAHÇELİ'Yİ HEDEF ALDI

Cumhur İttifakından rahatsızlık duyan CHP'nin Sözcüsü Öztrak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve onun liderliğindeki hükümetin her hamlesinde yanında durmasından son derece derin bir rahatsızlık duyduklarını, Bahçeli'yi hedef alan şu ifadelerle dışa vurdu: "Erdoğan'ın kuyruğuna takılırsan böyle 'ufak rüzgargülü' olursun."

SİYASİ AHLAK YASASI ÇIKARACAKLARMIŞ...

CHP'li Kadıköy ilçe başkanlarının, resmi Zafer Bayramı töreni sırasındaki ahlaktan uzak tutumunu unatan ve MYK açıklaması yaparken siyasi uslüptan yoksun ifadeler kullanan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, iktidar olurlarsa 'siyasi ahlak yasası' çıkaracaklarını söyleyerek, politikalarıyla bağdaşmayan bir hayalden söz etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!