banner2

DEVA Partili Yeneroğlu'ndan kriz itirafı: 'Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcılığını kabul etmeyecektik'

Yedili Masa ortakları itiraflara devam ediyor. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, seçim sürecinde ıslak imzalı mutabakatla cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak tanıtılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı cumhurbaşkanı yardımcısı olarak kabul etmeyeceklerini açıkça söyledi.

Politika 09.09.2023, 21:46 09.09.2023, 22:41
Abone ol
DEVA Partili Yeneroğlu'ndan kriz itirafı: 'Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcılığını kabul etmeyecektik'

Seçimlerden hezimetle ayrılan muhalefette itiraflar bir bir sıralanıyor. Son olarak DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcısı adaylığına ilişkin çarpıcı bir itiraf geldi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, seçim sürecinde ıslak imzalı mutabakatla cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak tanıtılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı cumhurbaşkanı yardımcısı olarak kabul etmeyeceklerini açıkça söyledi.

MUTABAKAT METNİNİ HATIRLATTI

Katıldığı canlı yayında ilginç açıklamalarda bulunan Yeneroğlu, koalisyon masasının imzaladığı 12 maddelik mutabakat metnini hatırlatarak, "O metnin her bir maddesinin bir mantığı var. Dikkat ederseniz belediye başkanları ile ilgili mesele, cumhurbaşkanlığı yardımcılığı meselesinin izah edildiği cümlenin içerisinde geçmiyor. Son madde olarak geçiyor ve son maddede cumhurbaşkanının takdirine bırakılıyor." ifadelerini kullandı.

"KABUL ETMEZDİK"

Mustafa Yeneroğlu, seçimin kazanılması halinde adı geçen iki belediye başkanını cumhurbaşkanı yardımcısı olarak kabul etmeyeceklerini açıkça dile getirerek şunları söyledi:

"Mutabakatımız bu şekildeydi. Başka şekilde biz bunu Anayasaya aykırı bulurduk ve DEVA Partisi olarak kesinlikle kabul etmezdik."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!