banner2

Deniz Baykal CHP'den istifa mı edecek? Oğlu açıklama yaptı

Kızı Prof. Dr. Aslı Baykal’ın CHP'den istifası sonrası Deniz Baykal’ın da partiden istifa edeceği iddiası ortaya atılmıştı. Konuya ilişkin Baykal'ın oğlu Akaç Baykal'dan flaş açıklamalar geldi...

Politika 01.11.2022, 20:07 01.11.2022, 20:21
Abone ol
Deniz Baykal CHP'den istifa mı edecek? Oğlu açıklama yaptı

CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal’ın Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Aslı Baykal dün CHP’den istifa etmişi. Bu gelişmenin ardından dün TV100 canlı yayınında Deniz Baykal’ın istifa edebileceği iddiasına yer verilmişti. Baykal ailesinden yapılan yorumlara ilişkin flaş bir açıklama geldi.

OĞLU ATAÇ BAYKAL'DAN AÇIKLAMA

Deniz Baykal’ın oğlu Prof. Dr. Ataç Baykal, CHP’li Şaban Sevinç’in Bizim TV sitesine açıklama yaptı. Ataç Baykal, “Babam, kendisi CHP'den istifa etmeyi asla düşünmüyor, herkese de sakın istifa etmeyin diye telkinde bulunuyor. Aslı’nın istifası için babam, 'Bana bu bildirildi, oturup konuşalım diye önceden sorulmadı dedi” açıklamasında bulundu.

Ataç Baykal, “Ben Aslı'nın CHP üyesi bile olduğunu bilmiyordum. Bu tartışmalar üzerine üye olduğunu öğrendim. Devlet memuru olmasaydım ben de bugün CHP'ye üye olurdum.” ifadelerini kullandı.

"BABAM İSTİFAYI ASLA DÜŞÜNMÜYOR"

Ataç Baykal’ın açıklaması şöyle: “Babam ile konuştum. Aslı'nın CHP üyeliğinden istifasını kendisi ile konuşmadığını, hatta istifa ettikten sonra haber verdiğini söyledi. Aslı'nın istifası Deniz Baykal ve ailesini bağlayıcı bir görüşün sonucu alınmış bir karar değildir. Babam, kendisi CHP'den istifa etmeyi asla düşünmüyor, herkese de sakın istifa etmeyin diye telkinde bulunuyor. Aslı'nın istifası için babam, 'Bana bu bildirildi, oturup konuşalım diye önceden sorulmadı' dedi.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!