DOLAR
12.83 3.73
EURO
14.50 3.51
ALTIN
736.63 3.33
BIST
1,808.79 1.82

Demirtaş'tan 7 partili miting çağrısı! Meral Akşener buna ne diyecek?

Döviz kurlarındaki sert yükseliş HDP'li Selahattin Demirtaş'ın dikkatinden kaçmadı. Edirne Cezaevi'nden yazan Demirtaş, '7 partili ortak miting' çağrısında bulundu.

Politika 24.11.2021, 10:43
Demirtaş'tan 7 partili miting çağrısı! Meral Akşener buna ne diyecek?

6-8 Ekim Kobani Olayları adıyla bilinen katliam zincirinin azmettiricisi HDP'li Selahattin Demirtaş, Edirne Cezaevi'nde hükümlü olsa da ekonomik gelişmeleri yakından takip ediyor. 

ABD Doları'nın Türk Lirası karşısında bir gün içerisindeki sert yükselişi muhalefet partilerini birbirlerine daha da kenetleyince Demirtaş bu fırsatı kaçırmadı. 

Sosyal medya hesabından bir çağrıda bulunan eski HDP eş başkanı, 7 partinin 7 bölgede ortak miting yapmasını istedi. Demirtaş'ın teklifine, daha önce 'kahvaltı' konulu sıcak mesajlar aldığı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ne cevap vereceği bilinmiyor. 

KURU GÖRDÜ, CHP'YE KOŞTU

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dünkü kur dalgalanması sırasında AK Parti Genel Başkanlığı döneminde koalisyon kurmak istediği CHP'ye koştu. Kemal Kılıçdaroğlu ile ortak açıklama yaparak 'hemen seçim' çağrısında bulunan Davutoğlu'nun bugün de İYİ Parti Lideri Akşener'le buluşması bekleniyor. 

CHP, İYİ Parti, HDP, Gelecek, Deva, Saadet ve TDP'nin Selahattin Demirtaş'ın yayınladığı çağrı doğrultusunda biraraya gelip gelmeyecekleri şu an için büyük bir soru işareti. 

Demirtaş'ın Twitter hesabından yazdığı mesaj şöyle: "Hiç değilse Meclis'te temsil edilen muhalefet partilerinin genel başkanlarının, ortak bir basın toplantısıyla hükümeti istifaya çağırmalarının ve yedi bölgede yedi ortak miting yaparak halkla birlikte derhal seçim istemelerinin önünde bir engel mi var? Bugün değilse ne zaman?"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!