banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'a gidebilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ramazan Bayramı öncesi Suudi Arabistan'a bir ziyaret yapması bekleniyor. Ancak Türkiye'de yetkili makamlardan konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Politika 27.04.2022, 21:48 27.04.2022, 23:18
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'a gidebilir

Türkiye'nin bölge ülkeleriyle ilişkileri normalleştirmeye başladığı bir süreçte, kritik bir temasın daha gerçekleştirileceği söyleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram öncesi bu hafta içerisinde Suudi Arabistan'a giderek Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'la bir araya gelmesi öngörülüyor.

GERİLEN İLİŞKİLERİN NORMALLEŞTİRİLMESİNDE KRİTİK ADIM

Son birkaç ayda gerçekleşen Birleşik Arap Emirlikleri ve İsrail üst düzey temaslarının ardından Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti yapması bölgesel gelişmeler açısından önemli.

Erdoğan ve Muhammed Bin Selman'ın gündeminde ise Doğu Akdeniz ve Arap yarımadasından Avrupa'ya uzanacak enerji projeleri, bölgesel barış gibi başlıkların yer alması bekleniyor.

ERDOĞAN'IN OLASI ZİYARETİ AÇIKLANMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ocak ayında Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği etkinliğinin çıkışında bir kişinin sorusunu yanıtlarken, Suudi Arabistan'a gideceğini açıklamıştı.

Etkinlik çıkışında Suudi Arabistan'a ihracat sorununun çözülmesini isteyen bir iş insanının sorusunu cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Şubat'ta beni bekliyor. Söz verdi, ben de Şubat ayında Suudi Arabistan'a ziyaretimi yapacağım" ifadelerini kullanmıştı. Sonrasında da ziyarete dair kesin bir tarih verilmemişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!