Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye’de bir ekosistem oluşturuyoruz

Önceki gün AK Parti'de düzenlenen MKYK toplantısında ana konu Suriyelilerin geri gönderilmesiydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Suriye’de bir barış ortamının tesis edilmesine, dönenlerin dışında burada kalanların da zamanla gidebileceği bir ekosistem orada oluşturmaya çalışıyoruz'' dedi.

Politika 14.05.2022, 09:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye’de bir ekosistem oluşturuyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı iki gün önce gerçekleşti. Parti genel merkezinde basına kapalı yapılan toplantı 3 saat 20 dakika sürdü. Önceki gün AK Parti'de düzenlenen MKYK toplantısında ana konu Suriyelilerin geri gönderilmesiydi.

''EKOSİSTEM OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ''

Türkiye Gazetesi'nde yer alan bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarının bu konu hakkındaki görüşünü dinledikten sonra şu ifadeleri kullandı; ''Suriyeliler konusunda bir şeyler yapacağız. Ama bunu ne Avrupa istediği için ne muhalefet istediği için yapacağız. Yapılması gereken ve doğru olanın bu olduğunu düşündüğümüz için bu adımları atıyoruz. Ürkek, çekingen ve silik bir politika değil, açık yüreklilikle söylüyoruz. Biz zaman içerisinde Suriye’de bir barış ortamının tesis edilmesine, dönenlerin dışında burada kalanların da zamanla gidebileceği bir ekosistem orada oluşturmaya çalışıyoruz''

SEÇİM MESAJI: DURMADAN ÇALIŞIN

Toplantıda ayrıca 2023 yılında yapılacak olan seçimler ele alındı. 2023 için heyecan, moral ve motivasyonlarından hiçbir şey kaybetmediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bu anlamda, önümüzdeki son yaz. 2023’ün Mart ayına kadar neredeyse bir sene boyunca Haziran ayına kadar hiç durmadan çalışın. Asla bir moralsizlik ve motivasyonsuzluk olmasın. Kamuoyu, muhalefet ve sosyal medyada bir provokasyon var. Ancak pes etmeyin'' dediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!