banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan MGK'yı topluyor! İşte gündemdeki maddeler

Son dakika haberleri... Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak. Toplantıda ulusal ve bölgesel güvenlik konuları ele alınacak.

Politika 30.09.2021, 07:59 30.09.2021, 11:29
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan MGK'yı topluyor! İşte gündemdeki maddeler

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) iç ve dış politikaya dair kritik başlıklar altında bugün toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği toplantıda, Afganistan'daki son durum ele alınacak. Bölgenin istikrara kavuşması için uluslararası alanda atılabilecek adımlar değerlendirilecek. Afganistan kaynaklı göç baskısına yönelik alınan önlemler gözden geçirilecek.

İDLİB KONUSU

Suriye'deki gelişmeler de kurulun gündeminde olacak. Özellikle İdlib'e yönelik artan saldırılar ile bölgede görevli Türk askerinin durumu görüşülecek.Terörle mücadele operasyonları masadaki bir diğer başlık. PKK, FETÖ ve IŞİD gibi örgütlerle mücadeleye ilişkin bir değerlendirme yapılacak.Yurt içindeki Eren operasyonları ile Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonlarında gelinen son durum ele alınacak.

DOĞU AKDENİZ'DEKİ GELİŞMELER

Ege, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler de MGK toplantısında konuşulacak. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarının korunmasına yönelik çalışmalar değerlendirilecek. Beştepe'deki toplantının ardından yazılı açıklama yapılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!