banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderlerle bayramlaştı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ramazan Bayramı dolayısıyla birçok ülke lideriyle bayramlaştı. İşte detaylar...

Politika 02.05.2022, 19:21 02.05.2022, 19:32
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan liderlerle bayramlaştı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, liderlerle bayramlaştı. Görüşmelerde, Erdoğan ve liderler karşılıklı olarak bayram tebriğinde bulundu

İŞTE O LİDERLER

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari, Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el-Nahyan, Lübnan Başbakanı Necip Mikati, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ve Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

ALİYEV İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev telefon görüşmesi yaptı.

Gerçekleştirilen telefon görüşmesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev birbirlerinin Ramazan Bayramı'nı kutlayarak Türkiye ve Azerbaycan halkları için iyi dileklerini ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DAVETİ KABUL ETTİ

Türkiye ile Azerbaycan'ın dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin her yönde başarılı bir şekilde gelişmeye devam edeceğine duydukları güveni vurgulayan iki lider, ilişkilerin geleceğine ilişkin konuları ele aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev'in Azerbaycan davetini kabul etti.

İSRAİL CUMHURBAŞKANI'NDAN RAMAZAN BAYRAMI TEBRİĞİ

CumhurbaşkanıErdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile telefonda görüştü. Herzog, Erdoğan'ın Ramazan bayramını tebrik etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!