DOLAR
13.74 0.53
EURO
15.56 0.33
ALTIN
781.16 0.59
BIST
1,907.55 1.46

Cumhurbaşkanı Erdoğan İSEDAK Toplantısı'na video konferansla katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İş birliği Teşkilatı Toplantısı'na video mesaj gönderdi.

Politika 24.11.2021, 10:51 24.11.2021, 12:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İş birliği Teşkilatı Toplantısı'na video mesaj gönderdi.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Salgını her alanda çok derinden hissettik. Arz talep dengesizliği emtia fiyatlarını artırdı. Küresel emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir dünyada enflasyon oranlarını tetikledi. Sorunlara kalıcı çözüm üretmemiz gerekiyor.

SON YILLARDA İSLAM DÜŞMANI IRKÇI SÖYLEM ARTTI

Son yıllarda İslam ve yabancı düşmanı ırkçı söylem arttı. Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türkleri ve diğer Müslüman azınlıkların durumunu büyük bir hassasiyetle takip ediyoruz. Uluslararası toplum Suriye’de yaşanan mezalimi durduramadı. Suriye’nin toprak bütünlüğü ve terör örgütleri ile mücadelemiz sürecek.

'KÜÇÜK İŞLETMELERİN DESTEKLENMESİ GÜNDEMDE'

Bu senenin bakanlar görüş alışverişinde küçük işletmelerin desteklenmesi ele alınacak. Çalışma grupları tarafından geliştirilen politikaların uygulanması da son derece önemli. Başlattığımız programlarla 20 üye ilkenin 42 projenin desteklenmesi sağlandı.

'AFGANİSTAN'DA KALICI BARIŞ ORTAK TEMENNİMİZ'

Afganistan’da kalıcı barış ortak temennimiz. Kış şartları ile ciddi kriz içinde yaşayan Afganistan halkına destek şarttır. İslam işbirliği olarak Filistin davasını engelleyecek her türlü hareketten uzak durmalıyız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!