Cumhurbaşkanı Erdoğan: İktidara giden yolu yabancı devletlerin kapısında arıyorlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, CHP ve ittifak ortakları hakkında, 'İktidara giden yolun sandık yerine yabancı devletlerin kapısında aranmasını, demokrasimiz adına çok tehlikeli görüyoruz. ' ifadelerini kullandı.

Politika 30.01.2022, 16:35 30.01.2022, 18:20
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İktidara giden yolu yabancı devletlerin kapısında arıyorlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, CHP ve ittifak ortakları hakkında, 'İktidara giden yolun sandık yerine yabancı devletlerin kapısında aranmasını, demokrasimiz adına çok tehlikeli görüyoruz. ' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Bu muhteşem buluşma için Trabzon İl Teşkilatı'na, milletvekillerine, gençlik ve kadın kollarımıza teşekkür ediyorum. İşte bu gençlik hiçbir partide olmayan bir gençlik. Hazırlıklarımızı kimseye prim vermeden TEKNOFEST gençliği olarak yola devam edeceğiz. Türkiye'ye daha fazla yatırım kazandırarak, ülkemizi daha güçlendirerek geçmiştekilerin emanetlerine hakkıyla sahip çıkıyoruz.

Dün Giresun'daydık. İnşasını tamamladığımız afet konutlarını, iş yerlerini Giresunlu kardeşlerimizin istifadesine sunduk. Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi sel felaketinin yaralarını en kısa sürede sarmayı başardık.

Türkiye'ye her gün daha fazla yatırım kazandırarak, güçlendirerek, geçmişteki büyüklerimizin emanetine hakkıyla sahip çıkıyoruz.

'İNSANIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEME SÖZÜMÜZÜ TUTTUK'

İnsanımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü tuttuk.

Küresel ölçekli yaşanan çok ciddi sıkıntılara rağmen Türkiye'yi tarihinin en büyük yatırım hamleleriyle tanıştırıyoruz . Çıktığımız kutlu yolculukta tam 20 yıldır kararlılıkla yürütüyoruz. Türkiye'yi tarihinin en büyük yatırım hamleleriyle buluşturmaya devam ediyoruz.

'İFTİRA PEŞİNDE KOŞARAK YALAN SAÇIYORLAR'

Sizler de görüyorsunuz muhalefetin ülkenin sıkıntılarına çözüm bulmak gibi bir niyeti yok. AK Parti’nin ulaştığı seviyelere, muhalefetin ne hayalleri ne de vizyonu ulaşabilir. Biz proje üretirken, icraat yaparken onlar sadece iftira peşinde koşarak yalan saçıyor. Biz icraat yaparken, onlar sadece iftira peşinde koşuyor. Ellerine tutuşturulan kağıdı belge zannediyorlar.

'İKTİDARA GİDEN YOLUN YABANCI DEVLETLERİN KAPISINDA ARANMASINI DEMOKRASİMİZ ADINA TEHLİKELİ GÖRÜYORUZ'

Türkiye'nin bağımsızlığı adına vahim bir durum. İktidara giden yolun sandık yerine yabancı devletlerin kapısında aranmasını, demokrasimiz adına çok tehlikeli görüyoruz. Milletlerinin hak ve hukukunu savunmak için görevlendirilen büyükelçilerin muhalefetçe arzuhal makamına dönüştürülmesi Türkiye'nin bağımsızlığı adına vahim.

'84 MİLYONUN HEPSİ AYNI STANDARDA KAVUŞSUN DİYE ÇALIŞIYORUZ'

Batıda ne varsa doğuda da o olsun istiyoruz. 84 milyonun hepsi aynı standarda kavuşsun diye çalışıyoruz.

Açılışını yaptığımız toplam yatırım bedeli 2 milyar 309 milyon lirayı bulan eserlerin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Bakanlıklarımızı, bakan arkadaşlarımızı, belediyelerimizi, bu yatırımlarda emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyorum.

Trabzonspor Zaman Tüneli'ni kuruyoruz. Trabzonspor'un tarihi başarıları gösterilecek.

410 metrekarelik müze ve sergi alanı, 4 boyutlu salonu olacak. Trabzonspor'un tarihi başarıları 4 boyutlu olarak gösterilecek. 

Biz gönülleri fethetmek ve gönüllerde taht kurmak için çalışan bir kadroyuz. Siyasetimiz 84 milyonun her bir ferdinin ebedi ve ezeli kardeşliği üzerine kuruludur.

 

YENİ BİR TRABZON İNŞA EDİLİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum günden beri siz hep bizimle oldunuz. Biz de sizin desteğiniz ile terörle mücadeleye başladık, sadece yurt içinde değil yurt dışında terörislerin inlerine kadar girdik. Son terörist ortadan kalkıncaya kadar bu mücadelemiz sürecek.

Bundan sonra Türkiye'yi dünyanın sayılı ülkeleri arasına getirmek için çabalarımızı sürdüreceğiz. Artık eski Türkiye yok, eski Trabzon da yok. Gördüğüm kadarı ile eski binalar yıkılıyor, yeni bir Trabzon inşa ediliyor. 

Eskiyi yaşamayanlar bugünü anlamazlar. Türkiye yoklukların, yasakların, sefelatlerin dolambaçlı yollarından geçerek bugünlere ulaşmıştır. Sizlerden istirhamım yeni nesillere o günleri anlatmanızdır. Türkiye için hiçbir hayali hiçbir hedefi olmayanların imaj cilalama oyunlarını bozmalıyız. 

Bu yüzden 2013 çok önemli, 2053 çok önemli. Bu nedenle sandıkları patlamamız lazım. Gece gündüz çalışmamızı sürdüreceğiz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!