Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kaygılandıran ihtimal: Üçüncü Dünya Savaşı çıkar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MKYK toplantısında NATO’nun savaşa dahil olması ihtimali üzerine ''NATO’nun bu işe müdahil olması Üçüncü Dünya Savaşı’nın çıkması demektir. Doğru değildir. NATO bu işe müdahil olmamalıdır'' şeklinde ifadeler kullandığı belirtildi.

Politika 07.04.2022, 08:26 07.04.2022, 15:24
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kaygılandıran ihtimal: Üçüncü Dünya Savaşı çıkar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün düzenlenen MKYK toplantısında Rusya-Ukrayna Savaşı gündemdeydi. 

ZELENSKİ VE PUTİN'İ BİR ARAYA GETİRMEK İSTİYOR

Putin ve Zelenski ile sürekli irtibat halinde olan ve iki ülkenin heyetlerini İstanbul'da buluşturan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasi çabası dünya tarafından takdirle karşılanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncelikli hedefi Zelenski ve Putin'i İstanbul'da bir araya getirip savaşı sonlandırmak.

''ZELENSKİ'NİN ÜMİDİNİN KIRILMAMASI GEREKİYOR''

AK Parti MKYK toplantısında Zelenski’nin 'Putin ile İastanbul'da görüşebiliriz ve Türkiye’nin arabuluculuk çabalarına güveniyoruz'' sözleri gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna ldierinin sözlerini ''Zelenski’nin ümidinin kırılmaması gerekiyor. Arabuluculuk çabalarımız sürüyor. İki lideri bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bundan sonra da çabalarımızı sürdüreceğiz. İkisini bir araya getirebiliriz'' cümleleriyle değerlendirdi.

''NATO DAHİL OLURSA ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI ÇIKAR''

NATO’nun Rusya-Ukrayna savaşa dahil olması ihtimali Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kaygılandırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan endişeli. Çünkü üçüncü Dünyas Savaşı'nın çıkmasından korkuyor. Konuyla ilgili kurmaylarına düşüncelerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''NATO’nun bu işe müdahil olması Üçüncü Dünya Savaşı’nın çıkması demektir. Doğru değildir. NATO bu işe müdahil olmamalıdır'' şeklinde ifadeler kullandığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!