banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarihi çağrı: Gelin Türkiye Yüzyılı için milli mutabakat kuralım

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Yüzyılı Tanıtım Toplantısı'nda muhalefete tarihi bir çağrı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefete " Gelin, Türkiye Yüzyılını yeni bir milli mutabakat zemini haline dönüştürelim." dedi.

Politika 28.10.2022, 18:22 28.10.2022, 18:50
Abone ol

Türkiye Yüzyılı Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefete tarihi bir çağrı yaptı. "Gelin 29 Ekim 2023'e kadar Türkiye Yüzyılı'nı konuşalım" diye söze başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefete şöyle seslendi:

Gelin, 29 Ekim 2023'e kadar Türkiye Yüzyılı'nı konuşalım, tekliflerimizi ortaya koyalım. Gelin, Türkiye Yüzyılı vizyonunu birlikte oluşturalım, birlikte inşa edelim. Gelin, Türkiye Yüzyılı'nı yeni bir milli mutabakat zemini haline dönüştürelim. Türkiye Yüzyılı; Kimlik siyaseti yerine birlik siyasetini... Kutuplaştırma siyaseti yerine bütünleştirme siyasetini… İnkâr siyaseti yerine kucaklama siyasetini… Tahakküm siyaseti yerine özgürlük siyasetini… Nefret siyaseti yerine sevgi siyasetini ikame etmenin adıdır. Geçmişin tüm korkularından ve yoksunluklarından arınmış ülkemizin gündemine yakışan yeni Kızılelma’sı ancak Türkiye Yüzyılı olabilir. Hayırlı olsun... Hayırlısıyla olsun... Daha nice hayırlı adımlara vesile olsun...

'BİZİM TEK İSTEĞİMİZ GERÇEKLERİN TESLİM EDİLMESİDİR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim tek istediğimiz şu gerçeklerin teslim edilmesidir." dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

Bizim tek isteğimiz şu gerçeklerin teslim edilmesidir. Evladının tüm kademelerde en iyi eğitimi almasını isteyen her aile hiçbir maddi külfete girmeden sahiptir. Yaşlı ve engelli kimse dezavantajlı vatandaşlarımıza evde bakım dahil her türlü hizmet sunulmaktadır. Geçtiğimiz 20 yılda ülkemizde hizmet devrimini nasıl hayata geçirdiysek Türkiye Yüzyılı ile inşallah böyle bir zihniyet devrimini de gerçekleştireceğiz. 

'TÜRKİYE YÜZYILI İLETİŞİMİN YÜZYILIDIR'

Türkiye Yüzyılını 16 madde ile açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

Geleceği inşa etmek için ülkemize eser ve hizmet kazandırmayı sürdüreceğiz. Ülkemizi en kısa sürede 1 trilyon dolar dış ticaret hacmine, 100 milyar dolar turizm gelirine kavuşturacağız. Türkiye Yüzyılı üretimin yüzyılıdır. Önümüzdeki dönemi yeni ve etkin üretim stratejilerini konuşup hayata geçireceğimiz bir sürece dönüştürüyoruz. Türkiye Yüzyılı verimliliğin yüzyılıdır. Türkiye Yüzyılı, gücün yüzyılıdır. Attığımız her adım ülkemizin gücüne güç katmaktadır. Hiçbir alanda duraklamaya mahal vermeden doğru hedefler yoluyla büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını tamamlayacağız. Türkiye Yüzyılı dijitalin yüzyılıdır.Türkiye Yüzyılı iletişimin yüzyılıdır. Vatandaşımızı ve dünyayı güvenilir kaynaklar aracılığıyla doğru bilgilendirecek tedbirler almayı sürdüreceğiz. Türkiye Yüzyılı, bilimin yüzyılıdır. Ülkemizde insanımızın hayat kalitesini arttırmaya yönelik bilimsel çalışmaları destekleyerek bu alanda da söz sahibi konuma ulaşmayı planlıyoruz.  

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!