banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rize'ye havalimanı müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de Diş Hekimliği Fakültesi açılış töreninde, akademisyen ve öğrencilere yeni eğitim ve öğretim yılında başarı dilerken, Rize Havalimanı'nı da yıl sonuna kadar tamamlayacaklarının müjdesini verdi.

Politika 04.09.2021, 15:27 04.09.2021, 16:03
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Açılış Töreni'nde konuştu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

 • Rize Havalimanı'nı yıl sonuna kadar tamamlayacağız.
   
 • Fakültemizin Rize'mize kazandırılmasında katkısı olanlara teşekkür ediyorum. Rize'mizin her meselesini kendi meselemiz olarak görüyoruz. Sel felaketlerindeki zararların telafisi için tüm kurumlarımız ve hayırseverlerimiz seferber oldular. Yıkılan yapıların yerine yapılacak olan 378 konut, 10 dükkan veçay alım merkezi ile ilgili çalışmalar sürüyor.

"RİZE HAVALİMANI'NI YIL SONUNA KADAR TAMAMLAYACAĞIZ"

 • Amacımız yıl sonuna kadar havalimanımızı tamamlayarak devreye almaktır. Bu havalimanı kentimizin gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Havalimanımızdan üniversitemiz azami 30 dakika. Bu da öğrencilerimizin daha çok üniversitemizi tercih etmesini sağlayacaktır.
   
 • 15 yıl önce kurulan üniversitemizin geldiği nokta iftihar vesilesidir. Üniversitemizi inşallah daha iyi yerlerde göreceğiz. Rize artık dereleri, yaylaları, çayının yanında üniversitesi ile de önemli bir marka haline gelecektir. Bunu siz ve hocalarımız başaracak. Rize'den çok çok farklı bir başarı sesi çıkacak.
   
 • Fakülte binamızın hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hocalarımız ve öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!