banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar! Sığınmacılar dar gelirliler sosyal medya ve 6'lı masa

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin hafta sonu Kızılcahamam'da yapılan kampının son gününde milletvekillerinin sorularını yanıtlarken gündeme dair birçok konu hakkında konuştu.

Politika 08.06.2022, 09:24 08.06.2022, 11:06
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar! Sığınmacılar dar gelirliler sosyal medya ve 6'lı masa

AK Parti'nin 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, geçtiğimiz cuma günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlendi. AK Parti'nin Kızılcahamam'da yapılan kampının son gününde Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kızılcahamam kampı ile 2023 seçimlerinin startının verildiğini belirterek, ''Bundan sonra teşkilat çalışmalarına çok sıkı bir şekilde hazırlanın. Biz sıkıntıların farkındayız. Benim 40 yıllık siyaset tecrübem var. Biz ne yaptığımızın farkındayız” dedi.

''EMANETİ DEVRALACAĞIZ''

İstanbul, İzmir, Antalya ve Muğla belediyelerinde bir takım sıkıntıların olduğunu tespit ettiklerini de dile getiren Erdoğan’ın, ''Her gittiğimde vatandaş bu illerdeki derinleşmiş meseleleri bize anlatıyor. 2023’e çok hızlı ve iyi hazırlanacağız. Tekrar emaneti devralacağız ve yola devam edeceğiz'' mesajını verdiği öğrenildi.

TARIMDA YENİ ADIMLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarım kredi kooperatiflerinin fiyatları regüle ettiğini belirterek, “Güçlü bir tarım kredimiz var. Sayıları 1200’e çıktı, 1500’e ulaşacağız. Gübre sorununu çözüyoruz. Birtakım yatırımcılar ile görüştüm. Gerekli yatırımlar yapılacak, bu konu Türkiye gündeminden çıkacak.” dedi.

''ENFLASYONU DA ÇÖZECEĞİZ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyon konusunda da şunları söyledi: ''Özellikle dünyada pandemi etkisiyle ortaya çıkan enflasyon var. Enflasyonun alt gelirliler ve sabit gelirliler üzerindeki etkisinin farkındayız. Sorunların hepsi çözülecek. Enflasyonu da çözeceğiz. Siyaseten bu işi çözebilecek biziz. İstişare ve değerlendirme toplantısı bir anlamda 2023 seçimlerinin startı olacak. Bu anlattıklarımızı şehirlerimizde, kasabalarımızda, köylerimizde vatandaşlarımıza aktarın.''

''SOSYAL MEDYA İLE İKTİDAR OLUNMAZ''

''Bizim seçimlerle ilgili bir sıkıntımız yok.'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu ülkeyi yönetmek o kadar kolay değil. Siz bakmayın 6'lı masa şöyleymiş böyleymiş dediğine. CHP'li belediyelerin yaptıklarını gördünüz. Bir tek musluk açtılar. Çuvalladılar. Bizim için milletin ne dediği önemli. Biz sosyal medyaya bakmayız. Ben daha önce de söylüyordum 'Twitter, cıvıtır' diye. Ben böyle bakıyorum. Biz sahaya bakarız. Sosyal medya ile iktidar olunmaz, sahada çalışacağız. Moralinizi bozmayın. Rahat olun. Bu seçimleri alacağız. Biz çok çalışacağız. Gayret edeceğiz. Biz iyi görünüyoruz. Hak olan davada zafer muhakkaktır. 6'lı masaya bakın, daha adayları yok. Bu masanın altı var, sağı var, solu var. Ne yaptıkları belli değil. Bizim seçimlerle ilgili bir sıkıntımız yok. Biz kimseyi kırmadan dökmeden, dar gelirli grupları da rahatlatarak çalışacağız, seçimi alacağız. Siz de sahada rahat olun. Bir sıkıntımız yok. 12 milyon üyemiz var, birer kişi getirseler 24 milyon oy ediyor.'' ifadelerini kullandı.

''SIĞINMACILAR ÜLKELERİNE DÖNECEKTİR''

Sığınmacı konusuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Biz sığınmacılarla ilgili olarak muhalefetten farklı düşünüyoruz. Zorla geri gönderme, baskı ile götürme olmaz. Ukrayna- Rusya krizi nedeniyle Polonya'da şu anda 3.5 milyon Ukraynalı var. Hiç duydunuz mu Polonya'da muhalefetin eleştirisini. Biz sınırda güvenlik koridorunu genişlettikçe, onlar da ülkelerine dönecektir eninde sonunda. Daha öncekiler nasıl döndüyse öyle döneceklerdir.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!