DOLAR
13.81 0.65
EURO
15.63 0.61
ALTIN
789.92 0.44
BIST
1,923.25 0.67

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefetin talebine yanıt: Erken seçim olmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Girdiğimiz her seçimden istisnasiz birinci çıktık. Şu anda muhalafet niye bu kadar yırtınıyor? Çünkü gelecekleri yeri çok iyi biliyorlar. Erken seçim olmayacak. Seçim tarihi Haziran 2023.' diyerek muhalefetin erken seçim talebine yanıt verdi.

Politika 23.11.2021, 12:36 23.11.2021, 14:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar;

AK Parti’nin 20 yıldır seçimlerden hep birinci çıkmasının sırrı işte buradadır. Şöyle geriye dönük bir muhasebe yaptığımızda bu tabloyu daha net görebiliriz. 3 Kasım 2002 seçimlerinde ilk defa milletimizin huzuruna çıktı, bu ilk seçimimizdeki sloganımız “Yakın ışıkları Türkiye aydınlansın, tek başına iş başına” olarak belirlemiştik, hamdolsun milletimiz çağrımıza cevap verdi.

'KUMPASLA BOĞUŞTUK'

Ülkenin yönetimini devraldıktan sonra bir yandan milletimizin demokrasi, hak ve özgürlükler taleplerine cevap vermenin gayreti içine girdik. Yaklaşık 1,5 yıl sonra yapılan mahalli idareler seçiminde belediyelerin önemli bir kısmını kazanarak aynı hamleyi yerele de yaydık. Karanlık cinayetlerden, Cumhuriyet mitinglerine, gece yarısı bildirilerinden meclis kürsüsünden yapılan tehditlere kadar nice kumpasla boğuştuk. Anayasayı kanunları teamülleri hiçe sayarak Meclis’te cumhurbaşkanı seçmemizin bile önüne geçmek istediler, biz de çareyi yeniden milletimize gitmekte bulduk.

'ERKEN SEÇİM YOK'

Girdiğimiz her seçimden istisnasiz birinci çıktık. Şu anda muhalafet niye bu kadar yırtınıyor? Çünkü gelecekleri yeri çok iyi biliyorlar. Muhalefet neden bu kadar çırpınıyor. Çünkü gelecekleri yeri biliyorlar. Hala erken seçim, erken seçim. Olmayacak erken seçim. Seçim tarihi Haziran 2023. 2023 Haziran seçimlerinde hem cumhurbaşkanlığını kazanarak hem Cumhur İttifakı olarak Mecliste çoğunluğu elde ederek rekoru çok daha ileriye taşıyacağız.

'ERDOĞAN DÜŞMANLARININ NE DEDİĞİNE BAKMAYACAĞIZ'

Ülkemizi CHP'nin yalanlarına, iftiralarına terk edemeyiz. Helalleşme deyip bozmaktan başka bir iş bilmeyen Kılıçdaroğlu'nun kifayetsizliğine terkedemeyiz. Meydanı bölücü örgütün gündemindeki HDP'ye de, şehit yakınlarına hakaret eden edepsizlere de bırakamayız. Yeminli Türkiye düşmanlarının, yeminli millet düşmanlarının, yeminli AK Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlarının ne dediğine bakmayacağız. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!