banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'Z' kuşağı yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Muhalefet, bırakın Türkiye'yi ellerinin altındaki belediyeleri bile yönetemiyor. Seçim meydanlarında verdikleri taahhütlerin hiçbirini yapamadılar. Artık illerde sular akmıyor. Birileri diyor ki 'Z kuşağı, Y kuşağı, bunların hepsi muhalefetin yanında.' Burada, burada.'' dedi.

Politika 17.09.2021, 11:40 17.09.2021, 12:39
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde AK Parti Mersin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından bazı satırbaşları...

''PAZAR GÜNÜ ABD'DEYİZ''

- Muhalefet toplumun belli kesimlerine hapsolmuşken, biz toplumun her kesimine ulaşıyoruz. Muhalefet sen ben kavgasını sürdürürken, biz milletimize hizmet için koşturuyoruz. Onların gündeminde yalan terörü, yasak, ötekileştirme, sessiz çoğunluğun sesini kısmak var. Onların gündeminde ülkeyi germek, kaosa sürüklemek, nefret siyaseti ile ülkemizi kutuplaştırmak var. Elinde çekiçten başka bir şey olmayan her sorunu çivi olarak görürmüş.

- Nasip olursa Pazar günü ABD'deyiz. Pazartesi günü New York'ta 36 katlı Türkevinin açılışını da yapacağız. Tam BM'nin karşısında, hamdolsun bu da bize nasip oldu.

''ARTIK İLLERDE SULAR AKMIYOR''

- Bunların bırakın ülkeyi yönetmeyi, ellerindeki belediyeyi bile yönetemediklerini gördük. Verdikleri vaatlerin altında ezildiler. Hiçbir işi doğru düzgün yapamıyorlar. Artık illerde sular akmıyor sular. En temel belediye hizmetlerini bile yerine getiremeyen bir beceriksizlik ile karşı karşıyayız. Daha vahimi sağa sola saldırarak bunların üstünü örtmeye çalışıyorlar.

- Hep söylediğim gibi; bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Bizim mücadelemiz ülkemizi aydınlık yarınlara taşıma mücadelesidir. Bizim tüm çabamız milletimizin tüm birliği ve kardeşliğini korumaktır.

''Z-Y KUŞAĞI BURADA''

- Birileri diyor ki 'Z kuşağı, Y kuşağı, bunların hepsi muhalefetin yanında.' Burada, burada."

- Biz merhum Neşet Ertaş gibi, 'Aşkınan çalışan yorulmaz' diyoruz. Ülkemize kazandırdığımız eserler olduğunu gayet iyi biliyoruz. İnsanımızın içten söylediği bir 'Allah razı olsun' ifadesi dünyadaki hiçbir makama değişilmez.

''HİZMETKAR OLMAYA GELDİK''

- Bizim hizmet anlayışımızda partizanlık, ötekileştirmek yoktur. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bizim nazarımızda insanımızı dini, mezhebi, meşrebine göre ayırmak yoktur. Biz de seçimleri oy renklerine göre ayırmak yoktur. Bu milletin her ferdi aynı derecede hizmet ve hürmete layıktır. Her zaman dava arkadaşlarıma hatırlatıyorum. 

''MUHALEFETİN POLİTİKALARI BİZE ASLA YOL ÇİZEMEZ''

- Muhalefet sadece belli illere, belli kesimlere hapsolmuşken, biz 84 milyonun tamamına ulaşıyoruz. Onların gündeminde engellemek var, takoz olmak var, Türkiye’yi eski karanlık günlerine geri döndürmek var. Muhalefetin içinde bulunduğu siyasi tükenmişlik bize referans olmaz. Muhalefetin ayrımcı politikaları bize asla yol çizemez. Bizim ilkemiz kadim değerlerimizdir. Biz yatırım yaparken kökene değil, şehirlerin durumuna bakarız. Biz proje geliştirirken ülkemize yapacağı katkıya bakarız. 20 yıldır hiçbir ayrım yapmadan tüm Türkiye'ye hizmet ediyoruz. Ülkemizin ayağına taş değmesin, milletimiz sıkıntı çekmesin diye gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Başkaları ne hesap yaparsa yapsın, bizim milletimize sevdamızdan başka bir derdimiz yok. İşte bu anlayış ile sadece Mersin'e 38 milyar lira yatırım gerçekleştirdik. Cumhuriyet tarihinde yapılanlardan kat kat fazlasını 19 yıla sığdırdık.

''LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜTMEYE ÇALIŞIYORUZ''

- AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak 2023'te sandıkta halkımızın nezdinde yeniden güven tazeleyerek millete hizmet yolculuğumuzu devam ettirmek istiyoruz. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutlayacağımız 2023 yılında inşallah seçimlerimizi de gerçekleştireceğiz. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak sandıkta yeniden güven tazeleyerek millete hizmet yolculuğumuzu devam ettirmek istiyoruz. Şimdiden planlı, programlı, aktif şekilde çalışarak önümüzdeki süreyi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. AK Parti'nin reformlarını iyi bir şekilde milletimize anlatmalıyız. Biz diğerleri gibi lafla peynir gemisi yürütmeye çalışmıyoruz. Her eleştiriye, karalamaya, iftiraya anında karşılık vereceğiz. Yalan terörünün üzerinden hakikat güneşi ile geleceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!